Bohuslav Reynek: Pod prahem svítá

Výbor básní uspořádal syn Bohuslava Reynka Jiří Reynek. Kniha je bohatě doplněná grafickými listy.

Obsahuje mimo jiné CD zhudebněných básní Bohuslava Reynka uskupením Transitus Irregularis a jeden volně vložený grafický list.Reynkova poezie vycházela dlouho pouze v bibliofilských vydáních nebo časopisecky, prvního souborného vydání se dočkala až roku 1969.

 

Tomislav Senčanski: Malý vědec

Rozmanité, na přípravu jednoduché experimenty z této knihy pomohou dětem lépe porozumět fyzikálním a chemickým zákonům, s nimiž se podrobně seznamují ve výuce. K této užitečné zábavě nepotřebují žádné složité, drahé a nedostupné pomůcky, vystačí si s obyčejnými věcmi, které jsou všude kolem nás. Vydejte se tedy spolu s námi za záhadami a dobrodružstvím, které nám nabízí věda!

 

Helena Illnerová, Jiří Stránský: Skautské století

Kniha Skautské století vás v jedenácti kapitolách provede sto lety skautingu v

českých zemích od jeho počátků v roce 1911 až po léto 2011. Dočtete se o jeho vzniku, dobách rozmachu a úspěších i o zákazech, kterým byl skauting vystaven za nacismu a komunismu.

Díky unikátním fotografiím budete moci zažít atmosféru významných akcí a událostí.

 

Gustav Meyrink: Ropuší kletba

Na úspěšné vydání románů německého spisovatele, jehož podstatná část života i díla je těsně spjata s Prahou na přelomu 19. a 20. století, navazujeme souborem satirických a fantastických povídek, vydaných v němčině již v roce 1913. Meyrink, považovaný ve své době za enfant terrible německé literatury, se intenzivně zabýval spiritismem, okultismem, přírodními vědami, jógou, východní a křesťanskou mystikou.

 

James Joyce: Odysseus

Další vydání slavného experimentálního románu Odysseus, jenž je jedinečnou přehlídkou učenosti a umělecké virtuozity, bylo vydáno při příležitosti devadesátého výročí od prvního vydání této knihy.

Odysseus poprvé vyšel roce 1922 v Paříži, ale kniha byla cenzurou zakázána a označena za pornografii. Anglického vydání se dočkala až roce 1933. Forma Odyssea je naprosto různorodá.

 

Sue Roeová: Impresionisté

Všichni víme, kdo byli Manet, Cézanne, Renoir nebo Degas, ale jen málokdo ví, jací to byli lidé, jak žili, koho milovali… Autorka téhle nanejvýš zajímavé knížky se toho úkolu ujala, a přestože jde o literaturu faktu, rovnýma nohama se ocitneme v Paříži 19. století.

Na trůně dosud sedí císař Napoleon III. a první mladí malíři se ucházejí o přijetí do prestižních ateliérů.