Operace Stonewall
Vánoce 1943: Německé námořnictvo zahajuje novou etapu svých operací - z Dálného Východu vyplouvá pět osamělých, rychlých lodí s cílem prorazit britskou námořní blokádu. I když to ještě netuší, osm mužů z posádky bombardéru B-24 Liberator československé 311. perutě RAF se stane klíčovými hráči celé operace. Zkušený Jiří Šulc ve svém čtvrtém románu opět přináší skvělý špionážní příběh plný napětí.

Riziková společnost
Kniha Ulricha Becka Riziková společnost patří k nejvýznamnějším knihám, které byly v posledních pětadvaceti letech na toto téma napsány. Ovlivnila nejen řadu dalších myslitelů, ale celý způsob uvažování o tomto problému. Pro mnohé se stal U. Beck zosobněním zcela nového přístupu sociologie k ekologii. Jeho práce reflektují existenci mezí růstu a snaží se ukázat, jak se tato skutečnost promítá do charakteru moderní společnosti, jak je zároveň tímto charakterem spolupodmiňována a stále znovu reprodukována.
Beckova koncepce rizikové společnosti ve světové sociologii zdomácněla, tím spíše, že je spjata s podnětným vstupem do probíhající debaty o skutečné povaze modernity a o celkovém smyslu procesu modernizace. Jako doslov je v knize otištěn text přednášky Ulricha Becka World Risk Society Revisited z února 2002.

Oběti zlomeného srdce
Desátý román nositele Nobelovy ceny je vyprávěním mladého vysokoškolského pedagoga, odborníka na ruskou literaturu, Kennetha Trachtenberga. Ten se z Paříže přestěhuje na americký středozápad, aby byl nablízku svému strýci, proslulému a úspěšnému botanikovi Bennu Craderovi, ve kterém se zhlédl.
Strýček se těší velké oblibě u žen a bohatě toho využívá, ale přelétavý život mu neposkytuje naplnění, jaké by si představoval. Domnívá se, že svatba jeho problémy vyřeší, ale opak se ukáže být pravdou. Problémy ve vztahu zažívá i jeho synovec Ken a oba muži se snaží přijít na kloub tomu, proč se inteligentní a vzdělaní lidé potýkají v osobním životě s tak nepřekonatelnými nesnázemi.

Šlapeme, šlapeš…
Recenze netradiční série miniprůvodců po českých a slovenských pohořích. Kniha je úctyhodným pokusem o praktickou pomůcku pro nepříliš početný, ale velmi houževnatý národ horáků.
Benediktův průvodce není klasickým průvodcem, neřeší památky a přírodní krásy, ale zato zkušenějším horákům otevře a usnadní desítky túr po čtrnácti pohořích Česka a hlavně Slovenska. Rozhovor s Pavlem Benediktem vyšel v seriálu Zkušenosti zkušených v ročence Malý Průvodce světem outdooru v roce 2010 a nedávno také na našem webu.
Celý komplet velikosti A5 se sestává ze 14 malých samostatných průvodců po jednotlivých pohořích a obsáhlejšího dílu s názvem Informátor, ke kterému se vrátím později. Každý miniprůvodce obsahuje popis pohoří a několik vybraných tras, z nichž hlavní tvoří obvykle několikadenní přechod pohoří a je doplněný dalšími kratšími trasami.
Popis tras je ve formě stručného časového itineráře s bohatými poznámkami. Součástí každého miniprůvodce je několik fotografických panoramat s popsanými názvy vrcholů. Foto usnadní orientaci, rozhledy, kochání a hlavně určení jednotlivých vrcholů.

Něco za něco
Román, o jehož kvalitách i o tom, komu je určen, asi nejvýstižněji vypovídají komentáře známých českých žen. „Něco za něco na mě udělal ohromující dojem. Je plný zvratů a překvapení, čte se jako napínavá detektivka. Kvůli tomuto románu jsem prožila několik bezesných nocí,“ tvrdí například moderátorka Marie Tomsová.
„Šíleně napínavé zpracování čtyř výrazných charakterů žijících naprosto běžné, ale jedinečné životy.“ (Daniela Šinkorová, herečka)
„Tuhle knihu si určitě přečtěte. Je o ženské bolesti, o zradě, ale hlavně o solidaritě a lásce, která dává lidskému životu smysl. Dozvíte se hodně o ženách i o mužích a vsadím se, že hrdiny a hlavně hrdinky příběhu budete považovat za své přátele. Tak přesvědčivě je kniha totiž napsaná.“ (PhDr. Marie Formáčková, publicistka)
„Velmi příjemně a poutavě napsaná kniha o ne příliš příjemných věcech, které se ale mohou stát komukoli z nás.“ (Šárka Marková, muzikálová zpěvačka)
„Autorka využívá hodně přímé řeči a dialogu, takže mi náhle připadalo, že knihu nečtu, ale že se příběh přede mnou odvíjí jako film, který má neuvěřitelný spád.“ (Radka Stupková, herečka, režisérka)

Tajemství inovací
Publikace není životopisem Steva Jobse. Odkrývá zásady, jež Steva přivedly k nápadům bez hranic a které skutečně změnily svět: principy, jež můžete použít i vy při rozvíjení vlastního potenciálu, a dosáhnout tak průlomového úspěchu v obchodě i ve svém životě.