Historie Klubu Na Rampě sahá až do roku 1996 a to přesněji do 5. prosince, kdy byl klub slavnostně otevřen. Jeho duchovním otcem a tahounem je Roman Rákosník. Hned od začátku klub v areálu bývalého výstaviště zajišťoval kvalitní koncerty převážně alternativní hudby a mladým jabloneckým kapelám poskytoval zázemí pro první koncerty.

Oslava narozenin rampy se koná v sobotu 7. ledna. Klub slavnostně otevře v 15 hodin a program začne v 16 hodin workshopy a písničkami pro nejmenší. Od 19 hodin pak chystají koncerty, divadlo a rockotéky. Vystoupí kapely VV trio, Satanovy Mimikry, Funny Bunny, Maršál Bazén a hosté, Medové lampiony a Exots.

Kromě hudebních skupin budou pouštět muziku i rampa dýdžejové Cooper a Igorek. Od jedné hodiny ranní pak začne video party Horečka sobotní noci Petra Vobořila, která na rampě startovala v lednu 1996. Návštěvníci se mohou těšit také na divadelní skeče Vichru z hor a K.Ú.D., projekce filmů a fotek, rozhovory a představení barmanů.

Čtěte rozhovor s Romanem Rákosníkem a Petrem Vobořilem o Klubu Na Rampě v pátečním vydání Libereckého deníku (6. ledna 2012).