Dlužno dodat, že výherce si sice let užil, ale do Grenoblu, kde se olympiáda konala v roce 1968. Zkrátka, jak je v divadle zvykem, letěl jenom jako. Herci jej posadili na židli na jevišti a jednou zkrácenou scénkou z Pohádky o Raškovi simulovali let. Třásli neviditelným letadlem a návštěvníkovi ukazovali na barevných obrázcích, co vlastně vidí z okénka.

„Ceny máme pro vás věcné i zážitkové. Na ty budete vzpomínat celý život,“ varoval diváky předem dramaturg divadla Vítek Peřina. Pak se už začalo losovat, přičemž osudí představovala funkční mikrovlnná trouba.

Vedle věcných cen, což bylo třeba tričko nebo hrníček s logem divadla, tak herci divákům například i zazpívali nebo jim věštili z ruky. Další zážitkovou výhrou v tombole bylo vyzrazení, kde se koná raut, a nebo scénka z Bezhlavého rytíře.

Tu ovšem herci zahráli bez loutek, činoherně. Jiný divák vyhrál možnost zavrtat si vrtík do dřevěného špalíku s logem divadla, a protože tato cena byla i věcná i zážitková, mohl si vrtík i se špalíkem odnést domů.

V humorném duchu se nesly také gratulace od kolegů z jiných divadel a přátel. „Jsem tu proto, abych vás přesvědčil, že Naivní divadlo není lepší než divadlo DRAK,“ začínala gratulace Josefa Krofty, zakladatele královéhradeckého DRAKU, učitele DAMU. Kytici přinesli i zástupci Fakulty mechatroniky Technické univerzity Liberec, mezi gratulanty bylo i pražské divadlo Minor nebo třeba plzeňská Alfa. „V Naivním se zrodila řada podnětných inscenací. Díky vám máme na DAMU co učit,“ prohlásil profesor DAMU Miloslav Klíma.