Přehlídka nejnovějších typů plavek, županů i nočních košilek a pyžam odstartovala předevčírem v libereckém multikině CineStar další Dámský klub.

Poté, co se přítomné dívky a ženy inspirovaly nejnovějšími módními trendy, zhlédly jako první v předpremiéře nový film Jiřího Vejdělka Muži v naději s Boleslavem Polívkou a Jiřím Macháčkem v hlavních rolích. Přitom svou premiéru měl v CineStaru snímek teprve včera.

„Dámský klub jsme zavedli asi před rokem. Jednou měsíčně se návštěvnice podívají na nový film, před ním zhlédnou nějaký program, třeba vystoupení kulturistů, a večer je pak autobusy zdarma odvážíme do předem domluveného podniku do města. Tam už občerstvení v ceně není, ale daří se nám vyjednat pro dámy třeba padesátiprocentní slevu,“ prozradil ředitel libereckého CineStaru Jaroslav Vrabec.

Jak doplnil, za vstupenku, v níž je i občerstvení v kině a možnost vyhrát něco v tombole, dají divačky jen o dvacetikorunu víc, než by zaplatili za film.

„Jednou měsíčně si mají ženy určitě o čem poklábosit, takže většina z nich obvykle jede ještě po filmu do restaurace ve městě,“ podotkl Luboš Vrabec. „Z Dámského klubu mám radost, protože několik posledních představení bylo vyprodaných,“ dodal.

Dámský večer kino pořádá jednou měsíčně. V dalším, který se uskuteční 29. září, čeká návštěvnice módní přehlídka podzimní kolekce a předpremiéra americké komedie Kamarád taky rád.

„Je to taková holčičí zábava. Vládne tady mnohem uvolněnější atmosféra, než kdybychom šly s kamarádkou pouze na film. Sice jsme zatím v tombole nic nevyhrály, ale nevadí, určitě na některý z příštích večerů zase přijdeme,“ svěřila se po promítání Vejdělkova filmu pětatřicetiletá Petra z Liberce.

Režisér Jiří Vejdělek zaperlil svou předchozí filmovou komedií Ženy v pokušení s Eliškou Balzerovou v hlavní roli moderní babičky, která si bez ohledu na svůj věk užívá život plnými doušky.

Zatímco v tomto snímku se humornou formou nořil Jiří Vejdělek do ženského světa, film Muži v naději se opírá především o mužské hrdiny.

Může být nevěra základem šťastného manželství? Šarmantní bonviván Rudolf je o tom přesvědčen: „Ženská má mít pocit, že o chlapa musí bojovat, musí se snažit, aby si ho udržela. A hlavně, ženská se nesmí nudit!” Rudolf s úspěchem uplatňuje svou divokou teorii v každodenní praxi a to s neutuchajícím elánem, který je u čerstvého šedesátníka záviděníhodný. O to víc pak nechápe naivitu svého nesnesitelně korektního zetě Ondřeje, který pro samé svědomité plnění povinností nevnímá, jak nebezpečně se jeho žena Alice začíná nudit.