Renomovaný autor dvaceti knih o výživě, Petr Fořt, kterého můžete znát z televizního pořadu Pod pokličkou, se chystá přednášet v Libereckém kraji. Společnost Svět zdraví s ním připravila akci 28. května v jabloneckém Eurocentru od 17.30. O den dříve od 19 hodin si jej mohou lidé poslechnout v libereckém Zlatém lvu.

Na přednášce s názvem Nikdo nemusí trpět nadváhou aneb proč jeden rád vdolky a druhý biftek doktor Fořt představí svou poslední knihu „Aby nám všem chutnalo" a unikátní diagnostický program, jehož je tvůrcem, Komplexní nutriční typologii.

Budete mít také možnost seznámit se s nutričními terapeuty Světa Zdraví HEALTH, kteří pracují s tímto programem a dozvědět se informace o možném řešení svých zdravotních problémů i potíží s váhou a stravováním.

„Jsme tu proto, abychom se zabývali řešením problémů nadváhy a obezity, vzniklých z různých příčin. V tomto úsilí nejsme sami, přesněji řečeno, totéž dělají tisíce vědců, obezitologů, chirurgů, internistů a endokrinologů," říká Petr Fořt. Těm však podle něj účinně pomáhají interpretovat jejich doporučení a závěry specializovaných vyšetření do reálného života „terénní pracovníci", jimiž míní poradce pro výživu.

Odborník na výživu, který navštíví Liberecký kraj chce zdůraznit fakt, že poradce pro výživu není jen „vykonavatelem či snad interpretem" odborných doporučení. On totiž je především bojovníkem v první linii. „Tímto příměrem se pokouším vysvětlit princip jeho práce, jímž je zachytit v populaci obezitou ohrožené jedince a poskytnout jim doslova první pomoc," vysvětluje Fořt.