Pohádka Janek a kouzelná fazole je určená pro děti od 4 let a divadlo ji hraje od 10.00 hodin. „Kdybych měl takovou šňůru, která by mě nesla vzhůru, uviděl bych náš svět z výšky, svět jak z obrázkové knížky“ – to si zpívá mladý Janek v inscenaci, a skutečně se mu jeho přání splní.

Janka čekají v oblacích neuvěřitelné věci. Nahoře se totiž seznámí s krásnou oblačnou dívkou Aster. Jenže to má malý háček – Aster slouží zlému nebeskému obrovi, který se živí zlatými vejci a především – člověčinou…

Hru napsala na motivy klasické anglické pohádky Iva Peřinová. Na rozdíl od původní předlohy zvýraznila zápornou povahu obra, přidala poetickou funkci oblačné dívky Aster, která hrou na cello uspává každé ráno hvězdy, aby přes den nesvítily a hlavnímu hrdinovi Jankovi do vínku vložila mnohem více právě oné příslovečné jankovitosti.

V inscenaci vystupuje čtveřice herců, kteří z pohádkového hraní co chvíli vystupují a vtipně glosují průběh děje. Pohádka pro čtyři herce a spoustu loutek (od javajek přes manekýny, malé marionety až po maňásky) je psána částečně ve verších. Režie se ujala Michaela Homolová. Výpravu navrhl slovenský scénograf Roman Anderle. Hudbu složil Jiří Vyšohlíd, dvorní hudebník královéhradeckého Divadla DRAK.