Pohledná a urostlá blondýna je na jevišti nepřehlédnutelná. Neupozorňuje na sebe ale jen svým vzhledem, nýbrž výrazným komediálním talentem, například v inscenaci Shakespeare v Hollywoodu.

„Liberecké divadlo se stalo mým prvním angažmá po. Jsem zatím nováček, ale líbí se mi tu,“ říká nadějná herečka, absolventka Vyšší odborné školy herecké v Praze. Kolegové přijali mladičkou herečku dobře. Ovšem v pracovních povinnostech zažívala perné chvíle už od počátku.

„Postavu Zuzanky ve Figarově svatbě jsem přebírala po těhotné kolegyni. Byl to pro mě velký oříšek. Musela jsem se naučit hlavní postavu za dvě zkoušky a bylo to velmi náročné,“ podotýká.

Barbora nepůsobí jen na divadelních prknech. Své zkušenosti má také z několika televizních seriálů, například Ošklivé Katky nebo Ulice. Jak sama říká, je velký rozdíl hrát divadlo nebo před kamerou.

„V divadle se hra zkouší šest týdnů a když hrajete, tak jedete od začátku do konce. Když jsem natáčela seriál, tak jsem se během jednoho dne musela přenést do několika různých epizod. To je těžší,“ vysvětluje Barbora Mottlová.

V současnosti hraje v sedmi inscenacích libereckého divadla. Vidět ji lidé mohou například v komedii Rodina je základ státu, Sen noci svatojánské a dalších. Objeví se i v připravované komedii Sedm nápadů na zavraždění manžela, která bude mít premiéru 29. ledna v Šaldově divadle. Nejbližší představení, ve kterém účinkuje Barbora Mottlová je Rodina je základ státu ve středu 13. ledna.