Koncert několika kapel na oslavu 9. výročí se uskuteční v pátek 7. ledna od 19.00 hodin. Jako už tradičně znít bude hudba alternativního žánru a mezi kapelami, na které se mohou návštěvníci těšit, bude Rajtaraj, Džezvica, Beata Bocek, The Sebučedos a kapela Huso. Poslední jmenovaná je do určité míry objevem, který vzniknul tak trochu náhodou.

Dva protagonisté kapely Tomáš Hubáček a Jakub Soldán se před lety spontánně velmi brzy nad ránem rozhodli společně zahrát. Výsledkem jejich společného snažení je právě kapela Huso, která téměř přesně před rokem, na osmé výročí World Experimentu, pokřtila své první samostatné album s názvem Masám a nahráno bylo na několika živých vystoupeních.

„Letošní výročí World Experimentu bude ve znamení prolínání žánrů a samotných vystupujících kapel. Jejich jednotliví členové působí v různých hudebních uskupeních, která během tohoto večera vystoupí. Bude to tedy koncert, ve kterém se vystupující kapely budou vzájemně prolínat a společně možná i improvizovat. Stejně, jako v minulých letech, je připravený dort na oslavu devátého výročí, naši fanoušci už na to jsou zvyklí.

World Experiment za dobu svého fungování objevil nebo napomohl několika neznámým kapelám najít své publikum a to také považuji za jednu z jeho nejdůležitějších funkcí. Příkladem může být právě kapela Huso, která vznikla naprosto spontánně na jiné akci, pořádané agenturou Štěk. Dnes jsou z nich úspěšní muzikanti, kteří vystoupí i na oslavě 9. výročí v pátek 7. ledna v Experimentálním studiu,“ řekl za pořádající kulturní agenturu Štěk Jiří Vydra.