Posluchači se mohou těšit vedle mladé tuzemské muziky také na několik skupin ze zahraničí, a zlatým hřebem se zřejmě stane sobotní koncert Vladimíra Mišíka s houslistou Janem Hrubým.

„Přehlídku jsme od jejího začátku před lety zaměřili na nekomerční, ne příliš medializovanou, alternativní, etnickou hudbu, a také na nezávislé divadlo. Součástí programu je i promítání studentských filmů, workshopy a divadla nejen pro děti,“ prozradila za pořádající agenturu Štěk Štěpa Kašparová.

Divákům zahraje i Anna Polívková

World Fest otevře v pátek v 19.00 hodin na Horním náměstí v Hrádku nad Nisou divadlo Mimotaurus s inscenací Dloušibi. V 19.00 hodin začne také páteční program na Grabštejně. Divákům zahrají a zazpívají Sestry Steinovy, Svobodová + Kyšperský, divadlo Dno své Lapohádky, německá kapela Rada–Synergica, Ondřej Smeykal a od půlnoci skupina Irish parta.

V sobotu odstartuje hlavní program ve 12.00 hodin na Grabštejně představení Lakomá Barka. Pak už se rozjede pestrá šňůra muziky a nezávislého divadla. Návštěvníkům se opět představí divadlo Mimotaurus s inscenacemi Hrozné příběhy I a II.

Mezi nejzajímavější body programu bude jistě patřit divadlo Krepsko, které přiveze inscenaci Nejmenší žena na světě, v níž hraje také Anna Polívková, známá z několika filmů i televizních seriálů. Představení divadla Krepska začíná v 18.30 hodin.

Z kapel se v sobotu předvede například Síla, Bran, Vobezdud a převážně dámská skupina Budoár staré dámy, která vystoupí od 22.30 hodin. „Neladíme. Nesvlékáme se. Nehýbeme se. Nejsme krásní. Nejsme technicky zdatní. Nejsme moderní. Nesnažíme se. Jsme,“ charakterizují skupinu Budoár staré dámy samy muzikantky.

Vladimír Mišík zazpívá a zahraje od 19.30 hodin. Nedělní program začne v 11.00 hodin a už ve 12.00 hodin jej uzavře skupina Huso.