VYBRAT REGION
Zavřít mapu

GLOSA: Kůžičky jsou s Láďou Hruškou spjaté a nestydí se za ně

Liberec /ROZHOVOR, VIDEO, FOTOGALERIE, GLOSA/ - Rozhovor s kuchařem Láďou Hruškou o vaření, podvodné kuchařce i těch oficiálních, nových receptech, fanoušcích a odpůrcích jeho vaření i Zdeňku Pohlreichovi. Co má společného Láďa Hruška s Michalem Davidem čtěte v glose Hany Langrové.

3.10.2015
SDÍLEJ:

ŠÉFKUCHAŘ LÁĎA HRUŠKA pohostil Liberečany syrečkovou pomazánkou.Foto: Jan Pešek

GLOSA: Co mají společného Láďa Hruška a Michal David?

Redaktorka Hana LangrováV době, kdy se Češi konečně vzpamatovávají z totalitních vařících klišé a začínají si vytvářet nové zdravější stravovací návyky a experimentují s netradičními přísadami, přišel na trh s jednoduchými a ne vždy zdravými recepty z velice levných a dostupných surovin. Láďa Hruška prostě našel díru na trhu a nadchnul tu část národa, kterou nebaví se v kuchyni sáhodlouze lopotit. Jde o notorické nekuchaře, kteří si přesto chtějí v teple domova uklohnit nějaký ten kus žvance. Levně a rychle. Vždyť sám prohlásil: „Když to zvládne Hruška, tak každý!" V této situaci platí pravidlo, že pokud má zboží svého kupce, není důvod ho nevyrábět. Dokonce bych ani neodsuzovala. Prodejnost jeho kuchařek mluví za vše. Přestože Hruška vzbudil svým kulinářským umem značnou kontroverzi a u některých lidí i odpor, má velkou základnu fanoušků a tu mu nikdo neupře. V hudbě by se dal přirovnat například k Michalu Davidovi. Lidový hitmaker, který už z dob socialismu zásobuje své fanoušky jednoduchými hity, které se stále těší oblibě, vstupenky na koncerty pořídí nadšenec velmi levně a zpěvák si své fans hýčká jako v peřince. Obdobně to má i tento kuchař. V polepené dodávce Láďa Hruška Tour objíždí republiku křížem krážem, servíruje jednohubky se syrečkovou pomazánkou, poctivě odpovídá na všechny dotazy, do jisté míry je pokorný a nepovažuje se za kdovíjakého kuchaře, podepíše každý výtisk své kuchařky, dokonce i té „ukradené" (pozn. red. viz. v rozhovoru) a s každým příznivcem se neváhá vyfotit. Takhle se dělá business a šéfkuchař Hruška je v něm kovaný. Vždyť poslední díl kuchařky produkuje bulvární guru a otec serveru Extra.cz, Pavel Novotný, který byl přítomen i na besedě.

ROZHOVOR

Samí příznivci šéfkuchaře Ládi Hrušky přišli na besedu a autogramiádu do libereckého Knihkupectví Fryč. A neodešli s prázdnými žaludky. Kuchař přítomné nakrmil psychicky i fyzicky. S každým příznivcem si popovídal, podepsal se mu a se všemi se i ochotně vyfotografoval. Převažovaly starší ročníky, ale přišli i zástupci mladších.

Zdá se mi, že jste přišel s jednoduchými recepty, mnohdy až nezdravými, v době, kdy se Češi učí zdravěji stravovat a v kuchyních konečně trošku experimentují a upouštějí od socialistických klišé.

Které recepty jsou podle vás nezdravé? Já o tom docela rád diskutuji.

Teď mě napadají třeba rohlíky smažené na oleji. Právě tento recept si pochvalovala paní, kterou jsem oslovila v anketě. Zdá se mi, že v hodně receptech převažuje pšeničná mouka.

To nebyly smažené rohlíky, ale asi Mini pizzy. Naopak je to zdravější alternativa chipsů. Je to recept, díky kterému se zužitkují den staré rohlíky. Nesmaží se v oleji, jen se nakrájí na mikro plátky, potřou se protlakem a dají se vysušit do trouby.

Takže si stojíte za tím, že ty recepty jsou zdravé a levné?

Levnost není pro mě hlavním cílem. Zaměřuju se hlavně na snadnost. Chci, aby v receptech převažovaly dostupné suroviny. Samozřejmě, že budou levnější než recepty z rádoby vyšší gastronomie. Rozhodně levnost nerovná se nechutnost. Naopak. Znám také spoustu receptů, které jsou levné, snadné, až šokují svými ingrediencemi.

ŠÉFKUCHAŘ LÁĎA HRUŠKA pohostil Liberečany syrečkovou pomazánkou.ANKETA: Čím vás baví Láďa Hruška?
JANA JÍLKOVÁ
LIBEREC RUPRECHTICE
Kuchařka pana Hrušky se mi líbí. Zkoušela jsem pomerančový džus, syrečkovou pomazánku, kterou nás dnes pohostil na besedě a nakonec ještě nakrájené rohlíky, které potřete olejem a bylinkami a zapečete v troubě. Musíte je tam nechat ale opravdu jen chviličku. První várka se mi povedla, ale druhou jsem spálila. Takže tyhle tři jsem vyzkoušela a určitě se časem dostanu i k dalším. Myslím si, že recepty Ládi Hrušky jsou dobré. Vyhovují mi, protože jsou jednoduché. Nemusíte složitě shánět ingredience a to mě na nich baví.
ŠÉFKUCHAŘ LÁĎA HRUŠKA pohostil Liberečany syrečkovou pomazánkou.
MARKÉTA NĚMCOVÁ
LIBEREC
Zkoušela jsem sýrové koláčky z první kuchařky. Náplň může být jakákoliv. Jsou velice jednoduché a moc mi chutnaly. Na receptech pana Hrušky se mi líbí, že jsou jednoduché a suroviny velice dostupné. U některých receptů od známých kuchařů mi vadí, že než začnu vařit, musím složitě shánět ingredience. Suroviny, které má ve svých recepisech Ladislav Hruška, mám buď doma, nebo se lehce seženou. Člověk to prostě zkusí a protože jsou jednoduché, vždy se to povede. Ta druhá knížka teprve vyšla, takže ji musím ještě pořádně nastudovat. Obě knížky jsem si nechala podepsat a jsem nadšená.

Tak zkuste dát příklad třeba…

Pizza z rohlíků. Každý týden mi od diváků přijde recept na takovou pizzu. Přesto ho neprezentuji. Vnitřně si myslím, že je za hranou. Je mi proti srsti, abych rozmáčel rohlíky a udělal z nich těsto.

Obdoba chlebové polévky.

Ano. Chlebová polévka je na podobném principu. Starý chleba se rozmočí ve vodě. Osolí, opepří. Přidá se majoránka, kmín, česnek. Ale to beru jako návrat do kuchyně našich prababiček.

Dokážu si představit, že široká veřejnost si pamatuje váš první recept s kůžemi a někteří vás za něj dodnes odsuzují a předhazují vám ho. Je to tak?

Kůžičky jsou se mnou spojené. Já se za ně nestydím. Byl to pilotní recept ve vaření. Tímto receptem mě inspiroval můj šéf a zhostil jsem se toho tak, abych mohl říct, že je to chutné. Ale nesnědl bych jich celý talíř. Je to specialita. Ochutnáte jeden dva chipsy. Ale je to moc tučné a syté, tak se to nesmí přehánět.

V těchto dnech jedete turné ke kuchařce Láďa Hruška se vrací. Jde tedy o nějaký váš návrat?

Návrat asi ne. Sice se tak jmenuje, ale asi mělo být větším nápisem Kuchařka pro samouky. Vznikla v době, kdy jsem si naordinoval půlroční prázdniny. Dal jsem si s ní hodně práce, aby mě recepty stále překvapovaly a uchvacovaly svou jednoduchostí a neuvěřitelnými surovinami, ze kterých se výsledné produkty vyrábí.

ŠÉFKUCHAŘ LÁĎA HRUŠKA pohostil Liberečany syrečkovou pomazánkou.Kolik objíždíte měst?

Jedeme měsíc v kuse. S tím, že pondělí až čtvrtek jezdíme s knížkou za fanoušky dvě města denně. A od pátku až do neděle točím Vychytávky s Primou. Takže de facto jedu nonstop celý měsíc bez jediného volna.

Stalo se už, že by přišli na besedy vaši odpůrci? Nebo se objevují jen fanoušci?

Nestalo se, že by na besedě či autogramiádě byl nějaký můj odpůrce. Ti se většinou schovávají za anonymitu na sociálních sítích.

V kuchařce mě pak ještě šokovala svíčková s kuřecím. To může některé konzervativní kuchaře naštvat podobně jako když si vegetariáni vaří svíčkovou se sojovým masem.

Svíčková s kuřecím je zrovna recept, který mě dostal svou jednoduchostí. Recept jsem dostal od kuchařek ze školní jídelny.

Na besedě jste vysvětloval, že některé recepty jsou vaše a jiné od čtenářů. Snažíte se je ozvláštnit?

Ano. Snažím se je vylepšovat. Zrovna recept na svíčkovou z kuřecího je úspěšný, protože ho dělají i děti. Píší mi, že to zvládly. Pokud děti uvaří první svíčkovou, nebo někdo z Ameriky, že dostal knihu darem, nebo chirurg, který nikdy nevzal vařečku do ruky, a zvládl to i s knedlíkem z hrnku, tak mám radost. Mnoho lidí nebo dětí nejí hovězí maso a zvládnou to a chutná jim to. Nevidím na to nic špatného. Když se naučí dělat svíčkovou díky tomuto receptu a inspiruje je to k dalším pokrokům v kuchyni, tak mě to strašně těší.

Co si myslíte o Zdeňku Pohlreichovi? Pro veřejnost musíte být takové dva protipóly. Je to pro vás ikona ve vaření, nebo konkurent?

Jasně, Zdeněk Pohlreich je šéf a on umí vařit a má právo kritizovat. Já nejsem kuchař a nemůžu. Vážím si ho. Nikdy jsem s ním neměl problém. Oba máme úplně jinou diváckou základnu.

Dnes jste dal besedujícím hostům ochutnat syrečkovou pomazánku. Servírujete ji vždy?

Je to fajn oživení. Pomazánka je rychlá. Kromě lžíce a nože k tomu nemusím mít nic. Je to recept, na který jsem pyšný. Když mě někdo kritizuje, že dělám nezdravé věci, tak tohle je úplný opak.

ŠÉFKUCHAŘ LÁĎA HRUŠKA pohostil Liberečany syrečkovou pomazánkou.Stalo se, že „vaši fanoušci", kteří vás sledovali v televizi, vydali kuchařku s vašimi recepty o vás bez vás. Jak to dopadlo?

Myslím, že se to jmenuje Vaříme podle Ládi Hrušky. Vydali to lidé, kteří se dennodenně dívali na Televizní noviny na Nově. Recepty si opisovali a vydali je. Protože v naší zemi se nahlíží na recepty jako na lidovou tvořivost, nepodléhají autorskému právu, tak oni mohli vydat kuchařku, která nesla moje jméno. Já ty recepty nevydávám za svoje. Já to přiznávám, že je sbírám. Obdobně jako Božena Němcová nebo Jirásek sbírali lidové pověsti. Já sbírám recepty. Něco si vylepším. Netvrdím, že jsem je vymyslel. Sesbíral jsem je, aby splňovaly kritéria: jednoduchost, nápaditost, uvěřitelnost „Když to dokáže udělat Láďa Hruška, tak my taky".

A vy jste se tedy s vydavateli této podvodné kuchařky soudil?

Mým bývalým zaměstnavatelem byl podán návrh na předběžné opatření u soudu, aby soud zvážil, zda tento titul může vzniknout a být distribuován. Vydali ji. Rozsudek mám doma. Jak jezdím na autogramiády, tak jsem si ho ještě nestihl přečíst. Ale de facto ustoupili cestou smíru, ale náklady soudního řízení v tisících korunách, paradoxně musím uhradit já, protože oni neporušují zákony.

Podepisujete i tento titul?

Paradoxně nemám problém tuhle kuchařku podepisovat. Pokoutně ji nabízejí v továrnách, na náměstích a na neoficiálních tržištích. Důvěřiví, kteří ji vidí a koupí. Já je samozřejmě nechci zklamat, tak ji také podepíši. Recepty v drtivé většině jsou okopírované z internetu a nesplňují daná kritéria. Nakonec si z toho ještě dělám srandu, že jsem si tuhle kuchařku zaplatil.

OBLÍBENÉ JEDNODUCHÉ RECEPTY LÁDI HRUŠKY

Pro masožravce: Naklepeme kuřecí plátky klouby, osolíme a opepříme a vložíme do zapékací misky a zalijeme smetanou. Pečeme v troubě na 250 stupňů bez pokličky 20 až 30 minut.

Pro vegetariány: Do vymazané zapékací misky vložíme prolisovaný česnek a nahrubo nastrouhané syrové brambory. Osolíme a opepříme. Může se tam přidat majoránka a zalijí se kelímkem smetany. Brambory pečeme na 200 stupňů 30 až 40 minut. Komu chybí maso, může přidat šunku či slaninu.

Autor: Hana Langrová

3.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 7 000 Kč Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech ŠVADLENA PRACOVNÍCH ODĚVŮ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 7000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: znalost šití podmínkou, pro osoby se změněnou pracovní schopností nebo invalidní důchodce, plat dle odvedené práce. Pracoviště: Nela liberec s.r.o.-002, U Kolory, č.p. 302, 463 12 Liberec 25. Informace: Darina Bahenská, +420 602 336 687. Výroba - Výroba Strojírenští technici 20 000 Kč Strojírenští technici přístrojů, strojů a zařízení MECHATRONIK, ELEKTRONIK. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, - Vzdělání SŠ/VŠ elektrotechnického směru, - Základní znalost programování řídících systémů SIEMENS, orientace v dnešním trhu průmyslové automatizace, - Vyhlášku 50/78 Sb., - Zkušenost s řízením projektů výhodou, - Zkušenosti z předchozího zaměstnání na podobné pozici, - Znalost anglického jazyka (Německý jazyk výhodou), - Znalost EPLAN výhodou, - Technické nadání, nadšení pro nové věci , - Základní znalosti správy počítačových sítí, - Povědomí o moderních přístupech a best practice, - Precizní přístup a kvalita odvedené práce, - Slušné vystupování, - Schopnost jednání se zákazníky i dodavateli technologií, - Schopnost práce v týmu, - Dobré znalosti HW na úrovni návrhu, Nabízíme:, - Příjemné pracovní prostředí v klidné části Liberce Vesec, - Zajímavou a tvůrčí práci na projektech, - Práci s nejnovějšími HW/SW produkty a platformy, - Spolupráci se zahraničními firmami, - Odborná školení, jazykové kurzy, - Nástup ihned, - Hlavní kancelář v Liberci, Pro případné dotazy prosím využívejte primárně e-mail.. Pracoviště: Foxon s.r.o.-004, Česká, č.p. 615, 463 12 Liberec 25. Informace: Jaromír Peterka, +420 484 845 555. Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 22 000 Kč Svářeči, řezači plamenem a páječi SVÁŘEČ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: České mládeže 470, 460 08 Liberec 8, Znalost čtení výkresové dokumentace, samostatnost - zakázková výroba, Znalost svařování MIG, MAG, TIG, Úřední zkoušky výhodou - nejsou podmínkou, Manuální zručnost, Nabízené výhody: příspěvek na stravování, Hlásit se e-mailem nebo telefonicky v Po-Pá od 8.00 do 15.30 hod.. Pracoviště: Laser centrum cz, s.r.o., České mládeže, č.p. 470, 460 08 Liberec 8. Informace: Oksana Davydenko, +420 777 576 319. Informační technologie - Informační technologie Technici uživatelské 25 000 Kč Technici uživatelské podpory informačních a komunikačních technologií PROGRAMOVÁNÍ PLC - stavba jednoúčelových strojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 60000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: . Pracoviště: Incentrum s.r.o.-001, Bánskobystrická, č.p. 555, 460 08 Liberec 8. Informace: Petra Doubková, +420 482 710 193.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vokální sdružení Rosex.

Vokální soubor Rosex zve na tradiční vánoční koncert

Počasí zkomplikovalo dopravu v kraji.

Sníh zkomplikoval dopravu v kraji. Problémy měli řidiči na rychlostce z Turnova

Pivovarník Vávra: Stále se chci dostat na výstav, který zde byl za Clam-Gallasů

Frýdlant /ROZHOVOR/ – Další rok provozu má za sebou zámecký pivovar ve Frýdlantu. V rozhovoru pro Týdeník Liberecko popisuje pivovarník Marek Vávra, jaký byl letošní rok.

Domácí liberecká derniéra skončila porážkou, loučení Ševčíka vyloučením

Liberec - Druhá porážka v řadě, nevydařená domácí derniéra. Liberečtí fotbalisté nečekaně podlehli v posledním domácím zápase podzimu doma U Nisy opavskému nováčkovi 1:2.

TUL vyhlašuje další ročník soutěže pro děti. Jmenuje se KyberRobot

Liberec – Už 12. ročník kreativní soutěže malých výukových robotů „KyberRobot 2019“ vyhlašuje Fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií Technické univerzity v Liberci. Soutěž proběhne v sobotu 26. ledna 2019. „Určena je pro žáky základních a středních škol. Účast v soutěži je bezplatná, termín uzávěrky přihlášek je neděle 20. ledna 2019,“ upozorňuje proděkan fakulty Miloš Hernych.

FOTO: V Liberci vyrostly barikády. Opět se tu usadili filmaři

Liberec – Nad Libercem opět zavlály vlajky s hákovým křížem a ulice střežili nacističtí vojáci. Do města opět dorazil další filmový štáb. Tentokrát se jedná o prestižní společnost BBC, která si zdejší lokace vyhlídla pro připravovaný televizní seriál World on Fire.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT