Červnová výstava v Galerii Prostor 228 bude patřit současnému malíři Zbyňku Linhartovi a jeho expozici Laboratoř.Zbyněk Linhart patří do skupiny mladých autorů, kterým je kolem třiceti a na výtvarné scéně se teprve etablují.

„Tento malíř má nesporný talent, což dokládá i jeho nominace na Cenu kritiky za mladou malbu palác Adria v Praze (2008), také je zastoupen například v soukromé sbírce Alexe Jurkoviče nebo ve sbírkách bratří Markových, což jsou jména ve světě umění uznávaná pro cit při výběru talentů," upřesnila majitelka galerie Michaela Jermanová.

Výstavu si mohou hosté Galerie Prostor 228 prohlédnout zdarma do neděle 30. června. Výstava je rovněž prodejní.

Tvorba Zbyňka Linharta je charakteristická svojí bravurností, lehkostí, jasným vyjádřením. Typické jsou dynamické tahy štětcem na velkých plochách.

Zbyněk Linhart nekličkuje, předává informace a pocity přímo, vzbuzuje emoce a nutí nás se zastavit, zklidnit a vnímat „obyčejný" lidský život.

„Naše galerie se snaží vytipovat současné umělce napříč věkovými kategoriemi a spolupracovat jednak s těmi, kteří úspěchu již dosáhli, dále s těmi, jež mají drobné počáteční úspěchy a nesporný talent, ale také oslovujeme ke spolupráci studenty AVU, jejichž díla nejsou známá, nevystavovali v žádných výstavních síních a zatím žádný kurátor o nich nic nenapsal, avšak jejich umělecký potenciál se zdá být zřejmý," dodala Jermanová.