„Café français je otevřeno pro všechny, kteří chtějí mluvit francouzsky. Nejde o jazykový kurz, ale o neformální setkání s možností pro každého, začátečníka i pokročilého, procvičit si svou francouzštinu a sdílet ji s ostatními francouzsky mluvícími i s rodilými mluvčími,“ zve ředitelka Aliance Emilie Flambeaux.

Po úvodním setkání, které se koná v úterý 6. září od 20.00 hodin v Zemské vinotéce, pokračují aktivity Alliance Dnem otevřených dveří. „Ten proběhne ve středu 14. září od 14 hodin v prostorách Aliance na Náměstí Dr. E. Beneše. Při této příležitosti se můžete dozvědět mnohé nejen o naší kultuře, ale také si zdarma vyzkoušet kurz francouzštiny,“ zve ředitelka. Tím ale zářijové aktivity Francouzské aliance v Liberci zdaleka nekončí.

Následuje filmová projekce v kině Lípa, která ve čtvrtek 15. září ve 20 hodin přinese francouzský snímek „Být spolu, to je prostě příliš“. Nejen zábavou živ je ale člověk, a tak po filmové produkci a setkání v Zemské vinotéce se aktivity Francouzské aliance zaměří na studijní část.

Od 19. září se připravují zkoušky DELF/DALF. „To představuje oficiální a mezinárodně uznávaný diplom z francouzského jazyka s celoživotní platností,“ připomíná Emilie Flambeaux.

⇒ Klasické kurzy francouzštiny rozbíhá Aliance 3. října. Přihlášky se mohou podávat do 27. září a pokud přivedete nového člena, získáte spolu s ním desetiprocentní slevu.