Expedice do tajemného Srdce Střední Afriky, hledání posledních Pygmejů, kteří ještě žijí podle tradic předků. Prvosjezd řeky Sanghy na raftu, panenské pralesy, tajemní obyvatelé i oblasti, které jsou dosud bílými místy na mapách.

Navštívíme Kamerun, Středoafrickou republiku i Kongo, tedy země, kam se běžně nejezdí a jen obyčejný přejezd hranice znamená velké dobrodružství.

Je Střední Afrika posledním rájem? Dá se projít pralesem bez průvodce? Je nebezpečná řeka Sangha na své pouti k veletoku Kongo? Žijí Pygmejové ještě tradičním způsobem života? Nezabijí nás pytláci, nebo nezakousnou krokodýli?

Tak to všechno jsou otázky, na které měla odpovědět odvážná expedice Srdce Afriky, která vyrazila na svoji dva měsíce dlouhou pouť v říjnu 2009.

Tomáš Kubeš je fotograf, novinář a cestovatel. Od dětství ho baví focení, cestování a poznávání odlišných kultur. Několik let prožil putováním po Africe. Procestoval také Asii stopem. V současnosti fotografuje reportáže pro mnoho časopisů, navštívil více jak 70 zemí světa. Vedle reportážní fotografie se věnuje portrétu, architektuře, reklamě a humanitární fotografii.