Pohádka naivního divadla vypráví o malém chlapci, který se jmenoval Budulínek. Rodiče již bohužel neměl. Zato měl ještě babičku a dědečka! A ti to s Budulínkem neměli ani trochu snadné. Budulínek je totiž vůbec, ale vůbec neposlouchal! A tak není divu, že se jednoho dne dostal do pěkné šlamastyky, protože i přes varování svých prarodičů, aby nikomu neotvíral, vpustil do domu proradnou lišku.

Ta nelenila a Budulínka unesla do své nory. Kdo ví, co by se s malým nezbedou stalo, kdyby dědeček, babička a soused hajný společně nevyrazili na záchrannou výpravu.Tvůrci představení respektovali dobře známou zápletku klasické české pohádky, nicméně ji originálně rozpracovali o řadu inovujících motivů. Téma poslouchání se v jejich podání netýká pouze neposlušného Budulínka či přecitlivělých ušisek záludné lišky, ale rovněž Budulínkových prarodičů, kteří naopak slyší prachbídně.

Přenos lze sledovat na YouTube Město Jablonné v Podještědí čapí hnízdo.
Čápy z Jablonného v Podještědí je možné sledovat online

Proč tomu tak je a k čemu všemu to v Budulínkově dobrodružství vedlo, se dozvíte dnes na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci. Představení je plné humoru, živé muziky a ryze loutkářských lahůdek.