Hlavní hrdinka (Reese Witherspoon) Alice začíná ve čtyřiceti letech novou fázi svého života. Spolu se dvěma dcerami se přestěhovala zpět do domu svého již zesnulého otce (filmového režiséra), ve kterém vyrůstala. Téma trochu klišé, že? Během oslavy svých narozenin se seznámí se třemi mladíky, jejichž snem je prorazit v Hollywoodu a natočit vlastní film. A tu nám začíná zápletka, na kterou odkazuje český překlad filmu. K tomu přidejte manžela, který se chce k Alice vrátit a matku hlavní hrdinky jako bývalou filmovou hvězdu a o nespočet vtipných a dramatických situací není nouze. 

Reese Witherspoon snad nestárne (stále vypadá jako Elle Woods z Pravé blondýnky) a opět předvedla svůj herecký talent, na který se příjemně dívá a zazářila. Zdatně jí sekundovali hlavní mužští hrdinové a představitelky jejích dcer.

Zdroj: Youtube

Který je ten pravý (trochu nešťastný překlad) dokazuje, že při romantické komedii není nutné brečet dojetím, ani se otřásat výbuchy smíchu. Naopak diváka příjemně potěší a nenechá v něm pocit přeslazenosti nebo trapnosti. A jaký plyne závěr? Že být sám není až taková tragédie a stačí mít okolo sebe ty pravé přátele…