Návštěvníci se mohou těšit na koncerty špiček české i slovenské hudební scény, kterým budou vévodit Divokej Bill, Rybičky 48, Tomáš Klus, Mirai, Mig 21 nebo No Name. Vstup hrad Bezděz bude v rámci festivalové vstupenky zdarma.

Festivalové koncerty se letos odehrají vždy na jednom pódiu, chybět nebude tradiční páteční karneval s vyhlášením nejlepších masek, které se bude konat vždy od 19 hodin. „Karnevaly jsou na festivalu Hrady CZ tradicí, vyzýváme návštěvníky, ať se nebojí dorazit v maskách a slibujeme, že neodejdou s prázdnou – připraveny jsou opět skvělé ceny,“ říká organizátor Viktor Souček.

Lidé se budou moci při vstupu na festival prokázat jakýmkoli negativním testem, potvrzením o prodělané nemoci či potvrzením o ukončeném očkování nejméně 14 dní starém. V areálech festivalu pak bude platit dodržování obecných hygienických pravidel.

Koncert skupiny Divokej Bill v Dubici.
FOTO: Stovky fanoušků v Dubici potěšil koncert kapely Divokej Bill

Hrady CZ budou mít letos jen dvě zastávky, první bude 20. a 21. srpna Hradec nad Moravicí, na Bezdězu to bude 27. a 28. srpna. Na obou hradních zastávkách dále zahrají Mig 21, Pokáč, Xindl X, UDG, Support Lesbiens a Sebastian. Rozsah festivalu koncipovaný do dvou zastávek i nadále koresponduje s navýšením kapacity návštěvníků.

„Oba areály byly vybrané tak, aby byl jejich terén umožnil i určitou rezervu prostoru v případě navýšení povolené kapacity návštěvníků. Máme radost, že k tomu došlo a že festival může proběhnout bez rozdělení areálu na sektory. Budeme tak moci fanouškům festivalu Hrady CZ nabídnout takový komfort, jako na minulých ročnících,“ říká spoluorganizátor Michal Šesták. Hrady CZ Light se odehrají opět v areálech s výhledem na památky Hradec nad Moravicí a Bezděz. V případě Hradce nad Moravicí je to louka v podhradí a na Bezdězu pak areál za obcí s výhledem na gotický hrad.

Návštěvníci budou mít k dispozici VIP kemp PLUS v ceně s postaveným stanem pro dvě osoby vybavený karimatkami a spacáky. Samozřejmostí jsou VIP kempy se sprchami a splachovacími toaletami, obchod s potravinami či úschovny kol a zavazadel, ale i klasické stanové městečko zdarma. Lístky na festival Hrady CZ Light lze zakoupit v síti Ticketstream na www.hradycz.cz/vstupenky.