V pátek 27. července po poledni tu mokneme jako na prvním koncertě teplického Kabátu ve Vesci. Davy zde zase pobaví Nohavica jako tuším před pěti lety. A včera tu byl opět skvostný úvodní čtvrteční večírek s českými hudebními legendami. Jen jednou nám to „narušil“ hitový slovenský hudební hrdina Meky Žbirka s tuším moravským symfonickým orchestrem.

Ovšem více méně tematické čtvrteční zahajovací otvíráky s podmanivou atmosférou už se tu zkrátka staly tradicí. A dovolím si tvrdit, že ten letošní byl zatím asi ten nejlepší. Neboť nabídnout hned na úvod hity kapel jako je Olympic, Doctor P.P. či Turbo a Jelen, to jsou sázky na jistotu. Inu, Benátská už vkus svého publika dobře zná.

Přípravy areálu pro 26. ročník hudebního festivalu Benátská! pokračovaly 24. července ve sportovním areálu Vesec v Liberci . Festival proběhne od 26. do 29. července.
Oblíbený festival Benátská! ve Vesci přinese zábavu i dopravní omezení

Jen electro rock kapely Lety Mimo předskakoval ve čtvrtek večer večírku kapely Doctor P. P. v hubením stanu Rádia Impuls. A právník Doktor Pečený, spolumajitel i spoludramaturg Benátské!, které letos kralují výčepy ústeckého piva Březňák, to se svojí kapelou rozjel pěkně ostře v řadě převleků. Dal nám hity Henesy, Rock´n´Roll Zombie, Já jsem dokonalej jakej sem, tvrdil lídr kapely. A oblékl masku velkého hmyzu i americké brýle a bavil slušně zaplněný stan. Též děkoval svému publiku, že přišlo.

Díky já jdu dál… děkovalo právě Turbo svému početnému publiku. Zrovna končilo a než spíkři Rádia Impuls vysypali na prořídlý dav hromadu vtípků, pomalu se chystala na publikum česká legenda Olympic. Moderátoři litovali, že nepřijde bohužel Miki Volek, český král rokenrolu, který byl také svého času členem Olympic.

Olympic začal dechovkou ze záznamu

A pak už do nás sypali hit za hitem. Tvrdili My už jiný nebudem, následovala jistota Osmý den schází nám. Mám jenom rád, když pneumatiky kvílí, zpíval Petr Janda. A znělo i Bon Soir, aby kapela přizvala téměř celou původní sestavu Olympic z 60. let. Přišli Klein, Chrastina a bubenická jistota i vtipný textař F. R. Čech. „Bolí mě nohy, mám je operovaný, ale běhám tu jak to jde,“ tvrdil Janda. „Taky mi doktoři udělali oči, uši udělat neumí,“ posteskl si. „Za pět let budeme slavit šedesátku. Kluci slíbili že přijdou, jen Ringo prý asi ne, je utahanej už teď,“ dodal kytarista Janda přezdívaný Django. Než Petr představil své kytaristy i houslisty, přidal tematický hit Skončili jsme jasná zpráva. A technika balila z pódia koberečky členů kapely.

Kenny Rough.
Nejvíce času nám zabere příprava nové desky, říká Kenny Rough

Finále, alespoň pro naši partu, patřilo na hlavní čtvrteční scéně Březňák stage vystoupení kapely Jelen. Jeho lídr Jindřich zpíval Truhlářova syna, Tančíme spolu i hit A co bylo dál. Velká kapela Jelen tak připravila publiku důstojné finále. „Jsem ráda, že Jindra tu nemá zlomenou nohu jako loni, když se nám ve stanu podpisoval,“ řekla mladá maminka z Liberce. „A také bylo fajn, že nám přidal nový hit o Marsu a Venuši,“ dodala.