Parta libereckých umělců v čele se třemi návrhářkami, Marianou Slavíčkovou alias Mari, Hanou Svítkovou neboli Hany a Mirou Božskou, chystají velký večer plný módy. Akce startuje v sobotu 15. prosince již v 18 hodin v jabloneckém klubu D´Eppl. Na třech menších fashion show předvedou modely tanečnice street dance z jablonecké skupiny JATAK a herečky Barbora Kubátová a Andrea Ballayová, které také budou moderovat celý večer.

Kromě módy se můžete těšit na DJe DaRoota, Pipinky Pi*o, VJ Kapaj nebo taky tombolu.

Co vás přimělo k tomu, udělat společnou přehlídku?

Mira Božská: Chuť zase se vidět a zorganizovat společnou akci. Vzájemně se vyhecovat k volné tvorbě. Naposledy jsme měly společnou přehlídku jako absolventky na konci vysoké školy před mnoha lety.

Božská Spiel

Zdroj: Youtube

Hany: Tvoříme v různých oblastech každá zvlášť, spolupracujeme s jinými lidmi na různých projektech a nestíháme se vidět. Tak tahle akce bude také hlavně o tom, zase se sejít a užít si společnou party.

Kdo vaše kolekce předvede?

Mira Božská: Obě přehlídky budou předvádět herečky Bára Kubátová a Andrea Ballayová a tanečnice street dance z jablonecké skupiny JATAK, Bara Šenkýřová, Simona Králová a Kačka Jiroušová.

Hany: Všechny zúčastněné kamarádky jsou zvyklé na publikum a nemají problém se předvádět. Jsou pohybově nadané a je na ně radost pohledět. Také se díky jejich smyslu pro hudbu a rytmus dobře a rychle nacvičují choreografie a díky jejich kreativitě vznikne vždycky něco navíc, co lidi pobaví.

BOŽSKÁ HANY MARI PARTY FASHION SHOW

tři módní show návrhářek:

Mira Božská

Hana Svítková - Hany

Mariana Slavíčková - Mari

Kdy: sobota 15. prosince od 18 hodin

Kde: Klub D´Eppl,Jablonec nad Nisou

Další program: DJ DaRoot, VJ Kapaj, Pipinky Pičo, tombola

Čekají nás dvě módní přehlídky? Jaké oděvy tvoří kolekci Summer Dots?

Mari: Představím kolekci Summer Dots. Veselé letní oblečky pro holčičky, doplněné hravými vyšívanými brožemi. Tyto brože bude možné vyhrát v rámci tomboly.

A co kolekce Surf-Beach-Love? Pohodové modýlky pro krásné prdýlky, co si pod tím představit?

Hany: Celá kolekce, střihy i autorské tisky jsou inspirované tím, co mě v posledních letech nejvíce baví, a to je surfing. Surfing jako sport i jako životní styl. Kolekce je plná barevných dámských modýlků. Oblečky jsou pohodlné, nositelné, takže už se těším na léto, až v některém z nich sama vyrazím na pláž.

Po módních show přijde na řadu fashion divadélko s názvem BOŽSKÝ striptýz. To bude divadlo o módě? Calvin Klaun, to bude asi pánská kolekce?

Mira Božská: Bude to spíš taková krátká skeč na jednu písničku, při které se předvede moje nová kolekce pánského spodního prádla Calvin Klaun. Zatím mám koncept, hotové oblečení, představu hudby a jednoduchou scénu z paravánu a židle. Vím, že představení bude trvat cca šest minut.

Božská Muzika

Zdroj: Youtube

Takže na divadélku ještě pracujete?

Mira Božská: Budeme mít jednu kreativní zkoušku, kdy dáme dohromady nápady a sladíme choreografii s hudbou. Po zkoušce pak ráda nechám herečkám prostor pro improvizaci přímo před publikem. Doufám, že se všichni společně zasmějeme.

Jak dlouho jste navrhovaly, šily oblečení a obstarávaly věci okolo?

Hany: Nápady v hlavě se rodily postupně. Tisky jsem vymýšlela na pláži nebo na surfu, když sem čekala na vlny. Když sečtu přípravu grafik, řešení s tiskárnou, se švadlenou, i zařizování kolem všech potřebných věcí v klubu, tak je to čtvrt roku intenzivní práce po večerech. (Smích)

Mari: Přípravu mé kolekce si užily hlavně sousedé. Mám doma vyšívací stroj, který není zrovna potichu a poslední týden se ani jeden večer nezastavil. (Smích)

Mira Božská: Pro mě je to snad desátá akce za poslední čtyři roky. Patří mezi ty komornější a díky tomu, že všichni zúčastnění jsou přátelé a profesionálové, připadá mi, že jde všechno skoro samo.

Start: 18.00

22.00 Fashion shows
těšte se na dvě módní přehlídky, na mole to rozjedou tanečnice a herečky
MARI - Summer dots ( letní puntíkatá nálada )
HANY - Surf-beach-love ( autorské tisky a pohodové modýlky pro krásné prdýlky)

23.00 Fashion divadýlko
BOŽSKÝ striptýz ( kolekci spodního prádla „calvin klaun" v krátké skeči představí herečky Barbora Kubátová a Andrea Ballayová )

23.55 Tombola (slosování vstupenek o různé nejen fashion ceny)

00.00 Koncert PIPINKY PIČO ( Tomáš Dianiška+Karolína Baranová+DJ DaRoot a jejich jízda )

music and vizual all night long - DJ DaRoot - VJ Kapaj

happy hour od 21:00
lovely entry - 60
slosovatelné vstupenky

Kromě přehlídky se diváci mohou těšit na hudební program, představíte ho?

Hany: S DJem DaRootem spolupracujeme už delší dobu, pravidelně hrál na akcích DrinkARTu, v klubu D-eppl i Barandoff, kam se chodíme bavit. Jeho hudba nás zvedá ze židlí a skvěle si na ni zatancujeme. Dokáže pro nás i na přání namixovat hudbu pro módní přehlídky. Pro Božské divadýlko momentálně dodělává mix z hudby filmu Charlieho Chaplina, na který jsem už moc zvědavá. Ještě k tomu je jedním z členů kapely Pipinky pi*o, tak si zahraje opravdu celý večer.

Mira Božská: VJ Kapaj (Kamila Pajerová) je také naší dvorní VJkou už několik let. Svítila naše přehlídky v Castě, v Klubu Na Rampě i na DrinkARTech v lázních a Vratislavicích. Výborně se s ní spolupracuje, vždycky velmi vstřícně a kreativně zpracuje téma, na kterém se domluvíme, a doplní ho svou volnou tvorbou, která nás pak celý večer vizuálně baví a dotváří party atmosféru.

DrinkART

Zdroj: Youtube

Hany: Kapela Pipinky Pičo je naše srdcovka. Známe je od prvního koncertu. Baví nás jejich vtipná show, při které se většinou projeví i jejich herecký talent. Mají skvělé texty i hudbu a vždycky jsou oblečení ve svém bláznivém stylu, který nás inspiruje neotřelými oděvními kombinacemi.

Celý večer budou moderovat dvě herečky, můžete o nich něco říci?

Mira Božská: Barbora Kubátová a Andrea Ballayová, spolužačky, absolventky pražské DAMU. Barbora Kubátová je členkou Divadla F. X. Kalby. Hrála například v Googling and fucking a Mickey Mouse je mrtvý. Obě herečky si spolu v Liberci zahrály v autorské hře Báry Kubátové „Siegfriedova Idyla" v kině Varšava v rámci týdenní akce Ještěd z klece.

Já osobně jsem si je jako komediální dvojici zamilovala ve hře Masakr v Paříži, na které jsem byla v divadle Disk. Moc jsem se nasmála brutalitě v jejich podání. Vím, že jsou sehrané, tak se těším, co spolu vymyslíme.