Ještě několik zajímavých představení mohou vidět v Liberci příznivci nekonvenčního a experimentálního divadla. Přehlídka Velká inventura 2008, která je putovní a která projde několika českými městy, totiž v Liberci potrvá až do soboty. Jejím libereckým spolupořadatelem je zdejší agentura Štěk.

Stejně jako vloni i letos se přehlídce, která už slaví čtvrtý ročník, otevřou staré secesní Městské lázně. Už včera prostory bývalých lázní zaplnilo představení Vivo et dego, nebo–li Žít a prožít. Diváci zhlédli taneční představení, prolnuté směsí hudebních žánrů a básní známého brněnského básníka Jana Skácela.

Dnes od 20.00 hodin předvede v lázních divadlo DNO své Lapohádky – Ledové techno. Diváci zažijí loutkové technologické představení s živou hudbou.

V pátek 23. května, a to opět v Městských lázních, zahraje od 20.00 hodin Divadlo Krepsko pod názvem Twilogy pantomimu o muži, který byl dva, a také současně o muži, který byl jeden.

Velká inventura 2008 se ve městě pod Ještědem uzavře v sobotu 24. května. Poslednímu představení budou opět patřit lázně. Vojta Švejda tu zahraje pod názvem Bliss komediální pohybovou show.