Především nejmladší posluchačskou generaci přilákal koncert Ewy Farny v areálu liberecké Tipsport Areny. Pořadatelé pojali koncertní show jako open air pod širým nebem. Zpěvačka totiž vystoupila na ploše nad centrálním parkovištěm Tipsport Areny.

Teprve čtrnáctiletá zpěvačka potěšila své fanoušky v průběhu tří měsíců celkem v osmnácti městech České republiky. Liberec patřil až k posledním štacím turné Ewa Tour 2008. Tento týden čeká zpěvačku ještě Ostrava a její rodné město Vedryně, a 3. června turné uzavře Jindřichův Hradec.

„Tour mě strašně baví, jste úžasní. Na koncertě v Liberci bylo 2 500 lidí – díky!!!! Mrzí mě, že se to už krátí a zbývají jen 3 koncerty. Jsem z toho smutná, nějak moc rychle to uběhlo,“ vzkázala zpěvačka fanouškům na svých internetových stránkách.

Podle organizátorů turné z agentury Part Agency drží zatím liberecký koncert rekord. Ze všech štací se pod Ještědem sešlo na koncertě nejvíc fanoušků. „Byl to nejnavštívenější koncert Ewy Farny v rámci celého turné. Liberečtí fanoušci udělali rekord,“ podotkl Pavel Poledňák z agentury Part Agency. Nepočítali jsme s tak velkou návštěvností, mysleli jsme si, že přijde jen asi patnáct set fanoušků. Příjemně nás to překvapilo,“ dodal.

Turné představilo publiku nové album Ewy Farny, nazvané Ticho. Písničky doprovázela velkou rockovou show s řadou světelných a zvukových efektů a speciálně upravenou scénou, jejíž některé části se na zakázku vyráběly v Itálii.

Ewa Farna už v Liberci zazpívala v říjnu minulého roku, a to jako host Lucie Bílé. „Na koncert Lucie Bílé tehdy přišlo 4 500 lidí, jenže to se nedá srovnávat, to byl koncert v hale. Teď tu Ewa Farna zpívala sama, a šlo o open air,“ zdůraznil Pavel Poledňák.

Celé turné má podtitul Zazpívej si na Ewa Tour 2008. Jde o soutěž, jejíž vítězové budou mít možnost zazpívat si s Ewou a její kapelou živě na některém z koncertů. Navíc mohou fanoušci vyhrát i jiné ceny.

Více informací o soutěži najdou lidé na webových stránkách www.ewafarna.cz/tour. Dvojnásobná držitelka platinové desky sklízí úspěchy nejen na poli hudebním, ale i sportovním. Během února stačila zadovat na několika lyžařských závodech, vyhrála například 11. ročník závodu ve sjezdu na lyžích Beskydská lyže 2008.