V břiše obrovské velryby jsou dva maňásci Žvanda a Planda. Jsou to darební piráti, kteří nikdy nic kloudného neudělali. Právě proto je velryba spolkla. Z velrybího břicha by jim mohla pomoci snad jedině kouzelná hvězdička, kterou velryba snědla také.

Hvězdička si však klade s každým svým výstupem další a další podmínky. Chce, aby ve velrybím břiše bylo jako v pokojíčku. Žvanda a Planda pro ni vyrábějí židli pomocí kladivouna a pilouna, malují v pokojíčku stěny a pak ještě šijí záclonky . Líní piráti přitom bezděčně a proti svojí vůli propadají pracovnímu nadšení.

Děj hříčky je však spíše záminkou k hravosti a hereckým improvizacím. Půvabné písničky Vítězslava Hádla, které prostupují celou inscenací, jsou součástí desky Naivního divadla s názvem Kolíbá se kolíbá.

Hru napsala na konci 80. let nedávno zesnulá dvorní autorka Naivního divadla Iva Peřinová. Režie se ujal Pavel Polák. Jako herci se zde představují Helena Fantlová, Filip Homola a Tomáš Bělohlávek.

Loutkové představení přerušují činoherní vstupy loutkovodičů Filipa Homoly a Tomáše Bělohlávka, kdy se sami stávají hašteřivými darebnými piráty, kteří si pořád jen dělají naschvály. Představení si nejvíce užijí především děti z mateřských a nižších tříd základních škol. Hraje se se dvěma přestávkami a trvá kolem jedné hodiny.