Vlasta Horváth, Monika Absolonová, Hanka Křížková, duo Kamelie a řada dalších hvězd zazpívají v úterý 1. listopadu od 19.00 hodin v libereckém Domě kultury.

Přežvýkavec je maskotem nadace

Chybí vám nějaké pojítko, jež by všechny tyto zpěváky svedlo na stejné jeviště? Je jím jedna celkem malá, ale o to drzejší ovce Pepina.

Tento přežvýkavec totiž daleko raději než trávu nebo seno pozře nějakou tu kulturu a o výdělky se ještě rád podělí proto se také stala maskotem nadace.

Jedním ze zakladatelů Nadačního Fondu Pepina je i Miluše Bittnerová, která nejbližší chystanou akci komentuje.

„Galakoncert plný hvězd pořádáme ve spolupráci s Libereckým krajem a Týmem silniční bezpečnosti. Všichni umělci vystupují bez nároku na honorář a také výtěžek ze vstupenek půjde v plné výši na pomoc obětem dopravních nehod na Liberecku nebo jejich blízkým.“

Galakoncertem provede Jan Hrubeš

Bude to také Miluše, již jistě znáte ze seriálu Ordinace v růžové zahradě a nejnověji i z Expozitury, kdo bude slavnostní večer moderovat.

Po jejím boku stane herec Ruda Kubík, který ztvárnil například roztomilého čerta v Troškově pohádce Z pekla štěstí.

Moderátor hlavní zpravodajské relace Jan Hrubeš se pak na celou problematiku zahledí svým seriózním okem.

Na pódiu se s nejnovějšími hity vystřídají zpěvačky Monika Absolonová, Hanka Křížková, Míša Nosková, jež zazářila v SuperStar, i Vlasta Horváth, jehož do povědomí diváků katapultovalo rovněž vítězství ve stejnojmenné soutěži.

Vystoupí i duo blondýnek Kamelie

Své písničky přijede zazpívat i krásné blond duo Kamelie a stěny Domu kultury rozezní plný hlas Mariána Vojtka.

V průběhu večera pokřtí členové Nadačního Fondu Pepina a samotný maskot týmu brožurku na pomoc obětem dopravních nehod a jejich blízkých, jež obsahuje řadu přímých kontaktů na odborníky v oblasti psychologické, medicínské, právní i sociální pomoci na Liberecku.

Bezplatně pak bude k dispozici v celém kraji. Vstupenku pořídíte za 130 korun, celá částka bude použita na pomoc obětem dopravních nehod na Liberecku.

Marian Vojtko: Ať Pepina cvičí dlouhé bé, pak se prosadí v opeře

Marián Vojtko je muzikálový a operní zpěvák původem ze Slovenska. Vojtko obdržel Cenu Thálie 2010 v kategorii Opereta, muzikál a jiný hudebně - dramatický žánr za roli Barona Prášila ve stejnojmenném muzikálu. V současné době je ve stálém angažmá v pražských divadlech Broadway a Hybernia.

Svou všestrannost uplatňuje i v operetách Čardášová princezna a Polská krev, uváděných Hudebním divadlem Karlín. V prosinci 2010 vyšlo Marianovi první sólové album.

Na čem právě pracujete, kde vás mohou diváci vidět?
Právě finišují zkoušky na muzikál Quasimodo, kde hraji Frolla, takže se moc těším na premiéru, která se uskuteční 11. 11. 2011. Jinak účinkuji v Drákulovi, Katu Mydláři a v Karlíně v Polské krvi.

Proč pomáháte obětem dopravních nehod?
Právě proto, že se podobné neštěstí může stát komukoliv a sám s tím mám špatné zkušenosti.

Co byste poradil našemu maskotovi ovci Pepině, která by se ráda prosadila v opeře?
Hlavně, ať cvičí dloooooouhé: „Bééééééé…“ Pak to určitě vyjde.

Duo Kamelie: Ovci Pepině doporučujeme žvýkat jetelíček

Duo Kamelie tvoří dvě zpěvačky - Hana Buštíková a Dana Vlková. Tyto dvě blondýnky spolupracují od 80. let. Kamelie zpívají melodické popové písničky.

Na čem právě pracujete, kde vás mohou diváci vidět?
Momentálně se těšíme na rozjezd našeho devadesátiminutového samostatného recitálu, který dostal název „Lásky dvou plavovlásek”. Kromě toho, že budeme povídat o svých různých životních láskách, také zazpíváme naše nejznámější písničky. Doplníme je novými skladbami, které se těší oblibě posluchačů, například lidovkou Teče voda, teče. Kolem období vánočních svátků nebude chybět ani repertoár s koledami.

Proč pomáháte obětem dopravních nehod?
Benefiční vystoupení si nevybíráme, předpokládáme, že jsou to akce, kde je vždy třeba nějakým způsobem pomoci. Bez váhání jsme souhlasily s účastí na tomto koncertě, také proto, že jsme obě letité řidičky.

Pepina se ptá, jestli ji pozření kamélie otráví nebo povzbudí?
Ovci Pepině bychom především doporučily žvýkat kvalitní jetelíček a kamélii si dát za ouško. Tak povzbudí nás i všechny kolem sebe.


Hanka Křížková: Od ovce Pepiny si vlnu na svetr nekoupím

Hanka Křížková je muzikálová zpěvačka. Účinkovala již ve čtrnácti muzikálech, z nejznámějších Dracula, Monte Cristo a nejaktuálnější je pro ni Carmen a Popelka.

Na čem právě pracujete, kde vás mohou diváci vidět?
Momentálně vystupuji v muzikálu Vražda za oponou v karlínském divadle, který měl nedávno premiéru. V tomtéž divadle vystupuji už asi tři roky v muzikálu Carmen, kde hraji vědmu krásnou roli, která provází celým příběhem.A teď právě pracujeme na muzikálu Popelka na ledě, který vymyslel Jindřich Šimek. Spojil v něm herectví, tanec a bruslení v jedno, čímž vznikla taková světová rarita muzikál na ledě. Už je to třetí v pořadí, první byl Mrazík, druhý Romeo a Julie a teď je to Popelka na ledě. Máme z toho velkou radost, protože představení je krásné, velké, barevné, výpravné, s krásnými kostýmy, takže se těším na každé vystoupení. Tady hraji macechu.

Proč pomáháte obětem dopravních nehod?
Ono to není jen obětem dopravních nehod, ale já celkově hodně pracuji pro charitativní činnost, ať už jsou to děti z dětského domova nebo domovy seniorů, neslyšící či nevidomí. Je mi to vcelku jedno, hlavně že mohu pomoci. Neptám se proč, ale dělám to hlavně proto, že je to potřebné.

Pepina se ptá, jestli byste nekoupila nějakou vlnu na svetr?
Já bych si od Pepiny nekoupila vlnu na svetr, ale koupila bych si od ní diamantové náušnice, které má. A to ví málokdo. Já jsem to zjistila a moc by se mi líbily, ale je jisté, že ona mi je neprodá.

Vlasta Horváth: Momentálně připravuji svoji novou desku

Vlasta Horváth se proslavil díky vítězství v druhém ročníku soutěže Česko hledá Superstar v roce 2005. Zpíval s kapelou Frenzy a vydal také dvě sólová studiová alba, Místo zázraků a Do peří nefoukej. Od roku 2010 je členem souboru RockOpera - alternuje roli boha Apollóna v představení Oidipus Tyranus Rock Opera.

Na čem právě pracujete, kde vás mohou diváci vidět?
Momentálně připravujeme novou desku, finalizujeme singl Skloň se níž, který by se měl brzo dostat do rádií, ale to je ještě všechno v jednání. Je možné, že zazní už na Pepině. V této době mě budou diváci moci vidět ve třech nebo čtyřech televizních pořadech a pak samozřejmě budeme dodělávat zbytek desky. Současně příležitostně hrajeme, ale klasické tour nás čeká, až bude deska venku.

Proč pomáháte obětem dopravních nehod?
Cítím jistou zodpovědnost, protože člověk nikdy neví, kdy bude pomoc potřebovat sám, ať už se jedná o cokoliv. V první řadě je to o tom, že jsem prostě takový, jsem tak vychovaný a mám to tak dané. A pokud jde o Pepinu, tam je to ještě propojené s Miluškou Bittnerovou, se kterou máme přátelský vztah.

Proč podle vás chodí ovce všude spolu?
To je docela kvíz. Já nevím, asi tam funguje nějaká soudržnost stáda, jako u ostatních zvířat.