První dvě vystoupení ruských muzikantů se na Rampě odehrála v letech 210 a 2011. Objevil je provozovatel klubu Martin Bauer. „Vždycky mají evropské turné, to znamená, že vlezou do aut a vyrazí z Moskvy po Evropě, jen po telefonech a mailech jakžtakž dohodnou svá vystoupení. U nás to byl vždy super koncert. Jsou to špičkoví muzikanti. Nemám nic proti české špičce v žánru ska a ska punku, ale ti Rusové to prostě umějí líp," soudí.

Navíc se s Rusy, kteří umějí žít, pojí řada humorných zážitků. „Loni jim v rámci turné odpadly nějaké koncerty, tak jsme je nechali pár dní bydlet na Malé Skále v naší ubytovně. Jel jsem tam za nimi, bylo to v únoru, svítilo slunce. Vylezu z auta a koukám, jak Rusové plavou v Jizeře. Říkám jim, co blbnou, že je únor a zmrznou. Oni mi v klidu odpověděli, že když svítí slunce, jdou se koupat do řeky. Pak vylezli, vytáhli nástroje a aparáty a na sněhu spustili koncert jen tak pro sebe," přidává jednu historku k dobru Bauer.

M.A.D. Band mají přesně to, co se Bauerovi na ruských ska punkových kapelách líbí: perfektní spojení muzikantské virtuosity, energie a pro Čechy v této souvislosti trochu humorné ruštiny. „Hrají s nimi třeba i filharmonici dechaři, vyrazí se takhle odreagovat a zahrát si. Je v tom spousta energie," shrnul.

Co vlastně M.A.D. Band hraje? „Je to směs punku, kousků diska a něco popu," shrnuje kapela na svém profilu na hudebním serveru Bandzone.

Během večera se představí též pražští El Gaučo, s nimiž už M.A.D. Band v minulosti účinkoval. I oni předvedou hudební tančírnu; sami ostatně pojmenovali svůj styl jako funny music. „V naší hudbě můžete slyšet prvky folku, ska, reggae, funky, jazzu, a ostatních typů hudby. Naším krédem je rozdávat lidem  radost a hravost," prohlašují o sobě.

Koncert začíná v pátek v osm večer a vstupenky vyjdou na 130 korun.