Cirkus Alex přijel do Liberce a své místo našel na hliněné ploše rozprostírající se v dolíku pod Tržním náměstím, poblíž libereckého plaveckého bazénu.

První představení se otevírá již dnes v 17.00 hodin a další budou následovat. Až do pátku je na programu jedno představení denně ve stejnou hodinu. V sobotu potom jedno představení ve 14.00 a v 17.00 hodin. Poslední možnost navštívit cirkus je v neděli 2. května v 11.00 hodin.

Historie českých, potažmo německých, cirkusových rodin je bohatá. Snad každý zná příběh slavného cirkusu Humberto, jehož osudy filmově zpracoval režisér František Filip na motivy stejnojmenného románu Eduarda Basse. Děj se odehrává v 19. století a začátku 20. století.

Dvanácti dílný seriál je prodchnutý melancholickou atmosférou a boj lidí, pro které je cirkus domovem, nabírá v závěru filmové adaptace tragických rozměrů.

Podle slov principála cirkusu Alex, Alexe Polácha, je dnešní cirkusový život velmi těžký a od dob největší slávy cirkusových rodin, snad ani jiný nebyl.

Alex Polách je nejznámějším vnukem slavného Ferdinanda Berouska. Po předchozích dlouholetých angažmá vede od roku 1995 svůj vlastní cirkus Alex a pokračuje tak v udržování slavné tradice českých cirkusů.