Ve středu 16. dubna Madame Olga zahraje fanouškům v libereckém Casta Clubu. Koncert začíná ve 21.00 hodin. Podle pořadatelů se koncert mladých francouzských rockerů vyznačuje velkou dávkou energie.

„Energie a pot tvoří program tohoto kvarteta ohromujícího rockem, který má někdy blízko k punku, ale je vždy melodický a někdy zahalený do elektronického pláště,“ uvedla Martina Schusterová z Alliance Francaise. „Kousavá kytara, obrovský buben s energickými rytmy, bicí s opojnou zvučností, a živelností nabitý zpěvák, to jsou přísady tohoto výživného koktejlu,“ dodala.

Mladí muzikanti zatím vydali jen jedno album, které se jmenuje stejně jako celá kapela – Madame Olga. Jsou na něm skladby jako Lolita nebo Comme l´a dit Gandhi.

Dny francouzské kultury začaly tento rok v Liberci 25. března. Jejich cílem je představit Liberečanům současnou francouzskou kulturu. V programu letošního ročníku převažovala hudba. Zájemci absolvovali například koncert písničkářského folkového dua Dag a Claire, koncert Bret samzun quartet, anebo také vystoupení pianisty Frédérica Lagarda.

Lidé taky mohli v rámci Dnů francouzské kultury zhlédnout film Persépolis, anebo přijít do Knihkupectví a antikvariátu Fryč na čtení z děl francouzských klasiků.

Letos překročila přehlídka hranice Liberce, když se některé pořady konaly v sousedním Jablonci.