Festival Sedmihorské léto se pomalu chýlí ke konci. Jsou před námi poslední tři akce. Jedna z nich divadelní, která bude stát opravdu za to. Důkazem je pouze název komedie Blbec k večeři, kterou znají diváci z filmového plátna dokonce ve dvou verzích. Na divadelních prknech kvalitu zpečetí i herci.

Režisér Jiří Menzel obsadil Václava Vydru, Josefa Cardu, Rudolfa Hrušínského, Janu Švandovou, Janu Bouškovou a další.

Tuto špičku českého divadla můžete vidět na sedmihorském jevišti ve čtvrtek 8. srpna od 20 hodin areálu v společnosti Kinghouse a Motelu Even v Sedmihorkách.

„Jde o druhé a zároveň poslední představení letošního ročníku Sedmihorského léta. A není pochyb, že jde o komedii, která opravdu stojí za zhlédnutí. O její kvalitě svědčí i prodejnost vstupenek. Podle ohlasů, které máme, se diváci velmi těší. Kromě díla samotného jsou velkým tahounem také herci, kteří v něm vystupují. Diváci si opět zblízka a při úžasné atmosféře budou moci užít známé české herce," slibuje Jitka Maděrová za pořadatele.

Sedmihorské léto

Čtvrtek 8. srpna od 20 hodin DIVADLO BEZ ZÁBRADLÍ BLBEC K VEČEŘI

Čtvrtek 15. srpna od 20 hodin ALPHAVILLE

Čtvrtek 22. srpna od 20 hodin JANEK LEDECKÝ s doprovodnou kapelou

Francouzská komedie plná ztřeštěných situací je svižná a plná zajímavých nápadů a jemných gagů. V Blbci k večeři platí přísloví „Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá." a „Kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp." Proto si dejte pozor, než někoho prohlásíte za blbce a budete se chtít bavit na jeho účet. Může se vám stát, že blbcem zůstanete na posměch vy sám.

„Snažíme se vybírat taková divadelní představení, která rozesmějí a potěší diváka. Ukazatelem jsou pro nás samozřejmě také obsazení herci a určitě i úspěšnost hry. Co se týká Blbce k večeři v podání herců z Divadla Bez zábradlí, hraje se už od devadesátých let minulého století. A to mluví samo za sebe," dodala Maděrová.

Pomyslný vrchol má festival teprve před sebou. Za týden od tohoto představení 15. července čeká posluchače zajímavá lahůdka koncert německé kapely Alphaville. Produkce začne ve 20 hodin.