Odpovědi na tyto otázky si mohou děti zjistit, když se společně s rodiči svezou v sobotu 5. prosince speciálním jabloneckým Čertovským autobusem. Akci pro děti i jejich rodiče připravil místní dopravce společnost ČSAD Jablonec nad Nisou. „Mikuláš se nám svěřil, že v posledních letech měl s čertem moc běhání, tak jsme mu nabídli, že mu pomůžeme, a že ho za dětmi budeme vozit,“ vysvětlil Luboš Wejnar, ředitel ČSAD Jablonec nad Nisou a.s.

„Čert se ale v našem autobuse už tak zabydlel, že si tam zřídil vlastní peklo, aby se mu nestýskalo po domově. Děti se tak mají na co těšit. Ještěže tam je Mikuláš spolu s anděly,“ dodal Wejnar. Čertovský autobus vyjíždí v sobotu 5. prosince dopoledne vždy v celou hodinu od zastávky pod muzeem v Lipanské ulici, a to od 10 do 12 hodin, odpoledne pak od 14 do 17 hodin.

„Trasa autobusu vede přes Horní náměstí, Mánesovu ulici, sídliště Šumava do Mšena, dále pak přes Ostrý roh, Želivského a Rýnovickou ulicí na Horní náměstí, a poté okolo radnice, divadla, Libereckou ulicí a přes zastávku Lázně do konečné zastávky na autobusovém nádraží. Celou trasu urazí za čtyřicet pět minut,“ informoval generální ředitel Luboš Wejnar.

Kromě všech hodných i zlobivých dětí společnost ČSAD Jablonec nad Nisou srdečně zve i jejich hodné i zlobivé rodiče či kohokoli staršího patnácti let, aby na děti dohlédl. Přeprava, zábava a malé překvapení je zdarma.