Porotci z Divadelních novin vybrali jako nejlepší tvůrčí počin v oblasti alternativy, Budulínka libereckého Naivního divadla.

Autorem moderního Budulínka je Vít Peřina.

„Ocenění nás moc těší. Jsme rádi, že se kritici z Divadelních novin zaměřili i na regionální loutkové divadlo a vybrali hru pro mladší děti. Většinou ocenění tohoto typu dostávají spíše pražská divadla," řekl potěšeně dramaturg Naivního divadla a autor hry Vít Peřina.

Babička s dědečkem v jeho pojetí odebírají časopis Moderní hudba a po večerech trénují rockovou muziku, kterou si huntují sluch. Babička hraje na elektrické housle, používá i efekty, nejradši má kvákadlo, a dědeček jí udává tempo za bicí soupravou. Budulínek z Naivního žije v našem moderním světě. Pošťačka nosí balíčky na dobírku a hlavní hrdina pořádá pro spolužáky třídní sraz z jeslí.

BUDULÍNEK

moderní pohádka

Kdy: sobota 17. listopadu od 15 hodin

Kde: Naivní divadlo, Liberec

Inscenaci nastudovala v Naivním divadle režisérka Michaela Homolová s výpravou Roberta Smolíka a hudbou Filipa Homoly.

„Komorní studiová pohádka o dvou zestárlých rockerech a jejich neposlušném vnoučkovi zazářila krátce po premiéře na nejvýznamnějším českém divadelním festivalu Divadlo 2012 v Plzni, kde byla uvedena v hlavním programu. Výroční Cena Divadelních novin je dalším úspěchem této inscenace a libereckého Naivního divadla vůbec," doplnil ředitel Naivního divadla Stanislav Doubrav.

Divadlo uvede oceněnou hru již dnes 27. října od 10 hodin, představení už je bohužel vyprodané. Stejně tak repríza 17. listopadu od 10 hodin. Proto divadlo přidalo další představení od 15 hodin.

Diváci si musí vstupenky rezervovat na webu divadla.