Další Rodinné odpoledne v Naivním divadle zažijí malí i velcí diváci v sobotu 23. října. Od 15.00 hodin zhlédnou v libereckém loutkovém divadle pro děti pohádku Jakub a obří broskev. Po ní se vypraví na prohlídku divadelního zákulisí.

„Po skončení představení odpolední program pokračuje oblíbenou prohlídkou divadelního zákulisí, při níž mají diváci možnost nahlédnout do míst, která jim obvykle zůstávají zapovězená,“ potvrdila Magdalena Záhorová z obchodního oddělení divadla.

Lidé se podívají také do skladu loutek

Rodiny s dětmi zavítají například do šaten herců, rekvizitárny, a také do skladu loutek Naivního divadla. Rodinná odpoledne v Naivním bývají pro zdejší návštěvníky velkým magnetem, proto divadlo upozorňuje, že počet lidí pro prohlídku divadelního zákulisí bývá omezený.

Hlavním hrdinou příběhu Jakub a obří broskev je malý Jakub, kterému zničehonic sežere nosorožec rodiče. Jakub se ocitá v područí dvou zlých tet, tety Brčkové a tety Bečkové. Obě Jakuba tyranizují, a tak není divu, že Jakub pomýšlí na útěk.

„K tomu mu pomůže kouzelný stařeček a jeho kouzelná broskev. Ta totiž na zahradě vyroste do obrovských rozměrů, Jakub do ní vleze a broskev se dá pomalu, ale jistě do pohybu,“ přiblížila Magdalena Záhorová. „Na své pouti za ztraceným dětstvím, kamarády a novým domovem však Jakub není sám. Drobný hmyz, který v broskvi žil, se rovněž patřičně zvětšil, a tak Jakub cestuje po souši, přes moře i vysoko v oblacích v doprovodu olbřímí žížaly, veliké blikající světlušky a přerostlého pavouka,“ dodala.

Režisérkou technicky experimentální inscenace, v níž nechybí živé animace a doprovodné projekce, je Michaela Homolová, výpravu připravil světově uznávaný scénograf Petr Matásek (s NDL spolupracoval na inscenacích Kytice a Bouře) a hudební složku obstaral člen respektovaného dua Kora et le Mechanix, Filip Homola.

Představení vzniklo podle pohádky britského spisovatele Roalda Dahla, který proslul nejen svými ironickými černohumornými povídkami pro dospělé, ale i tvorbou pro děti. Mezi jeho nejznámější knihy patří Karlík a továrna na čokoládu nebo Matylda.