„Skupina hraje od roku 2006. Ve svém žánru bývají často označováni za to nejlepší, co se za posledních dvacet let v Anglii objevilo," říká dramaturgyně klubu Milena Bauerová.

„Mám rád různé kapely, i když sám hraji tvrdou hudbu. Líbí se mi energie The Brew a nálada, která z nich vyzařuje. Hrají neskutečně. Takoví muzikanti u nás nejsou k vidění," zhodnotil Jiří Vyčítal z libereckého bandu V.A.R.

Hudebníci se vůbec netají tím, že jejich inspirací je psychedelický rock, blues rock a hard rock přelomu 60. a 70. let; zajímavé je to, že už na začátku kariéry je fanoušci Rolling Stones vyhlásili ve svém magazínu It's Only Rock And Roll nejlepší britskou rockovou kapelou. Návštěvníci Klubu Na Rampě měli možnost seznámit se s anglickým rockovým triem předloni v březnu. „Každému, kdo na koncertě tehdy byl, je jasné, že na studiové album lze sotva přenést to, co návštěvník vidí živě. Jakmile se členové souboru objeví na pódiu, sešlápnou pomyslný pedál plynu na maximum a pustí ho až s posledním dohraným tónem večera," vylíčila Bauerová.

Nedávno si skupina změnila název z původního The Brew na současné The Brew UK, to pro odlišení od ostatních stejnojmenných souborů: Jeden prog rockový působí ve Spojených státech, druhý na Filipínách a třetím je latino-jazzová kapela z amerického Texasu.

„Ti, co do Klubu Na Rampě v pátek dorazí, si mohou být jisti, že kytarová hvězda Jason, špičkový bubeník Kurtis a specialista na basové riffy Tim předvedou jenom to, co dovedou: strhující hudební uragán vykoupený několika litry jejich potu. Nespoutaný drive s nepřeslechnutelnými vlivy kapel typu Jimi Hendrix Experience, The Who a Led Zeppelin doprovázený notnou dávkou psychedelie konce šedesátých let určitě nenechá nikoho chladným," ujistila Milena Bauerová.