Cyril Podolský, tvůrce známého animovaného večerníčku Krysáci, před časem hledal nové místo pro svůj ateliér, který se stěhoval ze svého původního umístění ve Zlíně. Jako frýdlantský rodák hledal nové útočiště v kraji, který je mu důvěrně známý. Tak se dostal až do Jindřichovic pod Smrkem, kde mu do oka padl dům, v němž svého času žil otec vynálezce lodního šroubu Josefa Ressela, pro místní Jindřichovické se vžitým názvem Resselova vila.
Tak začala nová historie Ateliéru Podolský.

Cyril Podolský se do práce v nových prostorách vrhl s vervou jemu vlastní. Jedním z posledních výsledků jeho práce je i zmíněný videoklip teplické kapely Blue Rocket, který nese název No tak mě mačkej. Jeho premiérové uvedení proběhne slavnostně v sobotu 4. prosince v tanečním sále bývalého zájezdního hostince v Jindřichovicích pod Smrkem. Celý večer začíná v 19.30 a hlavní program, kterým je právě promítání videoklipu, začne ve 22.00 hodin. Akce je veřejná, ale je nutné, z důvodu omezené kapacity, rezervovat místa předem na telefonním čísle 482360366.

A je na co těšit

Gala večera se zúčastní téměř všichni ti, kteří se podíleli na natáčení klipu, včetně herce Pavla Nového, Luďka Roubíčka, Davida Rottera a dalších.
Stále je nejistá účast Bolka Polívky, který sice v klipu nehraje, ale s Jindřichovicemi jej pojí spolupráce s Cyrilem Podolským na večerníčku Krysáci.
Ačkoliv svou účast přislíbil, jeho nabitý program může jeho přítomnost stále překazit. Klip je hotov a až na nejužší tvůrčí štáb, jej neviděl nikdo, takže překvapením bude pro naprostou většinu přítomných.

Hosty večera budou i další hudební uskupení blízká hlavním protagonistům, například kapela Chvostoskok, takže hudby a zábavy bude jistě dostatek. Organizátoři připravili večer ve znamení předávání Jindřichů, protože Oscarů je všude ve světě přebytek. Programem bude provázet Luděk Roubíček a Gabriela Vodrážková. Po ukončení hlavní části bude následovat koncert skupiny Blue Rocket.

Zpět do Ateliéru

Ateliér Podolský je zaměřený především na klasickou animaci. Cyril Podolský má na svém kontě, kromě slavných Krysáků, celou řadu dalších pohádek a animovaných příběhů. Jedním z posledních počinů v tomto oboru je kniha Strašidelný herbář: Šiflík a Šuflík, která je již v prodeji. Cyril Podolský v současné době pracuje na seriálu animovaných večerníčků, kde hlavními postavami budou právě Šiflík a Šuflík.