Půjde o netradiční koncert party kolem kytaristy Radima Hladíka. Hudebníci zahrají unplugged v kostele sv. Anny.

Odboj a poděkování

„Při výběru účinkujících, kteří se budou na ročních oslavách podílet, jsme samozřejmě hledali umělce spjaté s komunistickým odbojem v různých formách. Ten důvod není jen dramaturgický, ale také jsme jím tak chtěli vyjádřit poděkování. V dnešní době není jednoduché v umělecké branži přežít a chceme alespoň trochu pomoci umělcům, kterých si vážíme, a to tím, že jim nabízíme spolupráci," vysvětluje náměstek jabloneckého primátora a ředitel Jablonecko informačního a kulturní centra Petr Vobořil.

Po celý rok budou v Jablonci nad Nisou probíhat koncerty, přednášky a výstava k oslavě významného jubilea, které nás v roce 2014 čeká.

Kryl i Plastici

Z hudebních akcí posluchače čeká v prosinci koncert kapely Hudba Praha v Klubu Na Rampě a v lednu potom skupina Aktual. Březen bude patřit Karlu Krylovi, o kterém bude v sálu ZUŠ vyprávět hudební publicista a především přítel Karla Kryla Jiří Černý. V dubnu pak proběhne koncert ve velkém sále Eurocentra. Představí se česká rocková špička SUPERGROUP superskupina, kterou na základě hlasů čtenářů a posluchačů sestavil časopis Rock&Pop a Radio Beat.

František Stárek Čuňas uvede v květnu v rámci projektu Historie českého undergroundu pásmo unikátních filmových dokumentů. Disident a vězeň totality se představí v kině Junior v rámci přednášky pojmenované „Cáry starejch filmů".

Zlaté časy?

Říjen bude nejnabitější. Nabídne dvě události. Výstavu „Staré zlaté časy? Jablonec v dobách socialismu", která připomene město Jablonec nad Nisou v době vlády komunistické strany.

Současně se v kostele sv. Anny může veřejnost těšit na legendu světové rockové hudby kapelu The Plastic People of the Universe. Na koncertě zazní největší hity, stejně jako skladby, které znamenaly milníky v historii skupiny a zároveň tímto vzpomene na 45 let svého založení.

Havlova Asanace

„Cyklus ukončíme vzpomínkou na Václava Havla, na člověka, který se stal ikonou převratu a symbolem boje za svobodu. V Městském divadle Jablonec nad Nisou budete moci zhlédnout Havlovu divadelní hru Asanace v podání Divadla Na zábradlí," dodal Vobořil s tím, že ještě nějaké akce do programu přibudou.

25 RO(C)KŮ BEZ OPONYBlue Effect17. listopadu 2013 od 18.00 kostel sv. Anny, Jablonec n. N.
Hudba Praha7. prosince 2013 od 20.00 Klub Na Rampě, Jablonec n. N.
Aktual17. ledna 2014 od 20.00 Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou
Jiří Černý a Karel Kryl 70 let 4. března 2014 /koncertní sál ZUŠ
Supergroup 2. dubna 2014 od 21.00 velký sál Eurocentra, Jablonec n. N.
František „Čuňas" Stárek Cáry starejch filmů květen 2014 kino Junior, Jablonec nad Nisou
Staré zlaté časy? Jablonec v dobách socialismu 17. října 2014 od 18.00 kostel sv. Anny, Městské divadlo Jablonec nad Nisou
The Plastic People of the Universe 17. října 2014 od 18.00 kostel sv. Anny, Jablonec nad Nisou
Václav Havel Asanace 17. 11. 2014/19.00 Městské divadlo Jablonec nad Nisou
(Program se ještě rozroste.)