Pořadatelé se jim po jednadvaceti letech rozhodli vyjít vstříc a 22. ročník už ponese název Benátská. „Ke změně názvu nás vedl vývoj. Kratší název je i údernější a dá se s ním lépe pracovat," vysvětlil otec festivalu Pavel Mikez.

Letos si pořadatelé pospíšili s hlavními hvězdami. Největšími taháky budou lovemetaloví HIM a českoslovenští Team, kteří na festivalu vystoupí exkluzivně s Pavolem Haberou.

Vyprodaná Lucerna

„Dá se říci, že loňský vyprodaný koncert HIM v Lucerně bylo jen zahřívací kolo pro letošní velkolepé festivalové vystoupení. V sobotu 26. července zahrají své největší slavné hity, jako například Join Me In Death nebo Wicked Game," řekla za organizátory Anna Šmilauerová.

Letošní program festivalu je zaměřen hlavně na české a slovenské kapely, což pořadatelé avizovali již po skončení loňského ročníku. Ze zahraničí přijedou jen dvě skupiny. První jméno už známe, druhé oznámí v dubnu.

Dvaadvacátý ročník přinese i další příjemné změny, které jsou zatím v jednání. Pořadatel nastínil, že by chtěl Benátskou otevřít více formám umění.

Divadlo a workshopy

„V současné době se program ladí a bude znám na konci dubna. Bude zaměřen na širší publikum a chceme dát prostor nejenom hudebním projektům," nechtěl více prozradit organizátor.

Po několika letech se mění i rozjezdový čtvrteční program. Tradicí už bylo, že se na něm představily pouze slovenské kapely. Tentokrát konečně došlo na slibovaný revivalový večer. Na své si přijdou hlavně fanoušci rockové muziky. „Celkem chystáme pět revivalových kapel. Tou hlavní jsou australští Acca Dacca, následovaní maďarskými Kiss Forever Band a holandskými Miracle, jedním z nejlepších cover bandů Queen. Z českých revivalů potom liberečtí Rammstein a pražští Green Day," dodal Mikez.