„Festival se původně konal na památku muzikanta Ládi ‚Godyho' Kociána, průkopníka country a bluegrassu v liberecko-jabloneckém regionu, který tragicky zahynul 8. května 1978 při sjíždění Ohře," vysvětlil název pořadatel Zbyšek Sadílek. Festival se prý několikrát stěhoval. Po prvních deseti ročnících na Chatě nad Prosečí u Jablonce nad Nisou, které pořádala tamní kapela Samorosti, byla tato tradice se dvěma krátkými zastávkami v Rýnovickém klubu (1987) a po tříleté kolemrevoluční pauze na jizerskohorské Weberově boudě (1991) přenesena do Liberce na zahradu Lidových sadů.

Letos se koná 34. ročník a akce se těší hojné návštěvnosti a zájmu publika.

„Přestože kultura v Liberci vcelku upadá, naší akci se daří velmi dobře. Když nám přeje počasí, přijde i kolem tisícovky lidí," pochvaluje si hlavní organizátor.

Tento rok na festivalu vystoupí Spare Parts z Liberce, 9431 z Tanvaldu, East-West z Česka i ze Slovenska, jablonecké Lady Birds, Samson, Once Again a BG Bazar z Jablonce nad Nisou.

„Hrála jsem na Memoriálu Gody již několikrát, jak s Beruškami tak BG Bazarem. Je to pro mě moc příjemná, pohodová akce. Líbí se mi, že je i dobře dramaturgicky propracovaná. Mezi vystoupeními nevznikají žádné mezery, protože když se střídají kapely, vystoupí zatím tanečníci," dodala Alena Schernstein z Berušek.