Choreografka Alena Pešková se inspirovala v taoismu, jehož cílem je cesta ke splynutí člověka s přírodou a ponechání věcem volný průběh. „Právě vzájemné působení přírodních živlů na lidské emoce se staly pro Peškovou největším inspiračním zdrojem a zajímavým východiskem pro celé představení,“ přiblížila Pešková. 

Hudbu ke (S)tvoření složila vynikající skladatelka a hudebnice Gabriela Vermelho, jejíž zpěv a hru na rozmanité hudební nástroje ze zvukového záznamu uslyšíte. Ke spolupráci přizvali liberecké bubenické seskupení Aries. „Hudební soubor, vedený Sergejem Grigorenkem, naživo doprovodí tanečníky na jevišti a svým účinkováním umocní zážitek z celého představení,“ doplnila choreografka.

Na tanečníky čeká náročné a rozmanité představení. Kromě zpěvu a mluveného slova budou pracovat s rekvizitou, jakou je otevřený oheň, voda, hlína či dřevo.

Nápaditou scénu navrhl Richard Pešek ml. Použil systém skříní, které poskytnou účinkujícím jak úkryt, tak prostor pro převlékání a osobní věci a zároveň místo, kde na různě vysokých platformách mají svá stanoviště bubeníci.

Kostýmy navrhla Monika Kletečková. Pracovala s jednoduchými střihy, aby zvýraznila pět barev vycházejících z pěti elementů.