Tak vypadal v Knihkupectví a antikvariátu Fryč v Liberci křest českého překladu knihy Anděl v kulichu, kterou napsal v roce 1985 klasik německé literatury pro děti, Otfried Preussler. Ten napsal kromě jiného oblíbené knihy Malá Čarodějnice, Čarodějův učeň či román Útěk do Egypta přes Království české

„V díle Anděl v kulichu se vrací do krajiny svého dětství, do Jizerských hor, odkud vypráví sedm vánočních příběhů. Opravdový Betlém v nich čtenáři najdou mezi Chrastavou a Machnínem, Pannu Marii v Hejnicích na tržišti a tři krále na loukách pod Bukovcem,“ řekl Jan Kvapil, překladatel románu.

Otfried Preussler se narodil roku 1922 v Liberci. Vyrůstal v domě s velkou knihovnou, kde se scházeli známí spisovatelé a umělci. Není proto překvapením, že svou první povídku napsal už ve dvanácti letech. Ve stejné době posílal své ilustrace do místních novin.

Spisovatel napsal více než tři desítky knih. Za své dílo získal Evropskou cenu za literaturu pro mládež a Světovou cenu za literaturu pro děti. „Málokdo ví, že Otfried Preussler se zasloužil o popularitu Kocoura Mikeše v Německu, když ho přeložil do němčiny,“ doplnil Jan Kvapil.