„Kalendář vznikal zhruba půl roku a Albrechta z Valdštejna představuje ve čtyřech různých podobách,“ řekla Deníku Květa Vinklátová z nakladatelství Knihy 555.

V první části se publikace věnuje detailně jak osobnosti samotného Albrechta, tak také celému rozsáhlému rodu Valdštejnů, obrazově ji pak doprovází portrét Albrechta z Valdštejna, rodokmen Valdštejnů, portrét druhé manželky Isabely Kateřiny a také zavraždění Valdštejna a jeho věrných důstojníků.

Druhá část mapuje Valdštejnovy podnikatelské aktivity, kde se může zájemce seznámit s rozsáhlým Valdštejnovým podnikáním v mnoha oblastech od válečného podnikání až po aktivity v pivovarnictví, lesnictví a zemědělství. Ve třetí části se dostává na na Valštejna vojevůdce.

„Ta kromě reprodukcí z bitev u Lützenu obsahuje také jedinečné vyobrazení nádherného polního oltáře Panny Marie Spanilé z Baziliky Navštívení Panny Marie v Hejnicích, které není k vidění ani na výstavě Albrecht z Valdštejna, a jeho doba ve Valdštejnské jízdárně v Praze,“ dodala Květa Vinklátová.

Poslední část kalendáře je pak věnována Valdštejnovi staviteli. Současné fotografie ukazují Valdštejnův zámek v Jičíně, zahradu Valdštejnského paláce na Malé straně v Praze. Kalendář uzavírá kalendárium důležitých dat, která se váží k Valdštejnovu životu.

Velký výpravný kalendář lze sehnat běžně v knihkupectvích či v městských informačních centrech.