„Motivem všech fotografií je prales. Většina z nich je pořízena během mých nočních cest po lese. Znázorňují tak například světelnou hru svatojánských mušek či jelena v šeru,“ řekl Deníku fotograf Bohumír Prokůpek.

Na výstavě budou k vidění nejlepší snímky fotografa z posledních pěti let. Podle Bohumíra Prokůpka jde o čistý záznam určitých okamžiků, na které během svých potulek, jenž se často protáhnou až na dobu několika dní, narazil.

„Potulka je podle mne základ živnosti. U světlopisectví to platí dvojnásob. Kvůli tomu často v lese spím a snažím se s ním splynout, aby si na mou přítomnost jeho obyvatelé zvykli,“ dodal fotograf.

Bohumír Prokůpek patří mezi přední české fotografy krajináře. Narodil se v roce 1954 v Humpolci. Dnes žije v Praze a je pedagogem ateliéru plenérové fotografie na FAMU, kterou v letech 1982 až 1986 také sám vystudoval. Jeho práce je zastoupena například ve sbírce Uměleckoprůmyslového muzea v Praze.

Podle Petra Balajky, který se zabývá dějinami české fotografie, je typickým znakem Prokůpkových fotografií tajemství. Tajemství přírody i člověka tvůrce. V kontextu české fotografie jsou nejobjevnější právě jeho noční snímky. Záznamy autorových prožitků z nočního bloudění lesem či z chůze polní cestou nebo loukou.