„O návštěvě mimozemských civilizací hovoří již tisíce let staré záznamy z Indie. Hovoří se zde o válce božstev a slovem Vimana jsou zde označeny objekty, které se svým popisem až přiliš věrně blíží představám o mimozemských plavidlech. Nejzajímavější na tom ovšem je, že podobné zmínky lze nalézt i u dalších starých civilizací, a to vždy ve spojení s bohy,“ prozradil během přednášky Erich von Däniken, aby poté vzal návštěvníky Centra Babylon na vzrušující cestu po záhadách světa Inků, Mayů a starých Egypťaňů.

Hosté večera se tak dozvěděli o tajných prostorách v Chrámu nápisů v mayském městě Palenque, kde se nachází třiceti tunový reliéf podle Dänikena zobrazující postavu v létajícím stroji, či o precizně opracovaných blocích z dioritu nad jezerem Titicaca.

„Jde o materiál, který je jen o málo tvrdší než diamant. Skály přitom někdo geometricky rozříznul. Podle Inků šlo o dílo bohů a událo se během jediné noci,“ pokračoval záhadolog.

Nejzajímavější částí přednášky se stal výlet po starém Egyptě, během něhož spisovatel přiblížil pátrání vědců pomocí vozítka s kamerou napříč šachtami Cheopsovy pyramidy a také se opřel do současných Egyptologů.

„Tvrdí, že už všechno objevili. Já s tím ale nesouhlasím,“ uvedl Erich von Däniken.

Na závěr pak záhadolog podepsal návštěvníkům přednášky své knihy a potvrdil, že je snílkem, který se snaží hýbat světem.