Speciálně upravené vagóny z 50. let stojí mezi 1. a 2. nástupištěm směrem na Frýdlant. Uvnitř září barvami, nabízí plakáty, pohledy a knihy související s výstavou, ale hlavě jsou vyplněny skvělými fotografiemi.

„Chceme přiblížit umění co nejvíce k lidem a jsme rádi, že se nám to daří. Naše první vlaková výstava byla nejnavštěvovanější expozicí roku 2005,“ říká Markéta Krausová z tiskového oddělení Českých drah.

Ve třech vagónech mohou návštěvníci vidět velkoformátové, barevné fotografie filmaře a básníka Wima Wenderse. Doplňují je texty Bona Voxe z kapely U2.

Jsou součástí výstavy fotek z filmu The Million Dollar Hotel, který Wenders režíroval. Další expozice naladí na atmosféru Kuby nejen při čekání na vlak.

Černobílé fotky z natáčení dokumentu Buena Vista Social Club totiž umocňují latinskoamerické rytmy, které vlakem znějí. Hudba k tomuto filmu získala v roce 1999 cenu Grammy a Wendersův snímek byl nominován na Oscara. Doprovodným programem celé akce je soutěž amaterských fotografů na téma Moje rodina. Na nejlepší tvůrce, kteří můžou fotky nosit přímo do vlaku čekají i letos hodnotné ceny. Výstava potrvá do 9. září a má otevřeno denně do 22 hodin.