Mezinárodní setkání s podtitulem Učíme se navzájem trvá už týden a přijeli na něj lidé z evropských zemí jako je Francie, Španělsko nebo Polsko, Nové Město však přivítalo i účastníky z Izraele, Jordánska nebo Libanonu.

„Jsme moc rádi, že se zde akce takového druhu koná. O některých zemích slýcháme z médií spíše nelichotivé zprávy, Colorful World ale ukázal, jak překonat bariéry a projevit vzájemnou toleranci,“ uvedla Yveta Svobodová z novoměstského Domu dětí a mládeže. Jde o program neformálního učení, kdy má každá země za úkol naučit své mezinárodní kolegy něco ze své kultury.

Každý z projektu tvoří jinak

V Jindřichovicích pod Smrkem na táborové základně téměř čtyřicet lidí ve věku mezi osmnácti a třiceti lety nacvičuje písně, tance a básničky. Také vytváří výrobky z netradičních materiálů.

„Dnes se zrovna nacvičuje polonéza a lidé tu vyrábí nejrůznější předměty ze starého novinového papíru.

Dobrá atmosféra na setkání

Ten všichni přivezli ze své země.

Atmosféra je skvělá, při práci tu všichni poslouchají nejrůznější světovou hudbu,“ dodala Yveta Svobodová. Češi naopak cizincům ukazují výrobu šperků a bižuterie, která je pro kraj typická.

Libanonci tvoří z barevné soli, Španělé přivezli známé vějíře. Začne se dnes od 17.00 ve společenském sále nad restaurací Na náměstí v Novém Městě.