Tak jako v minulých letech, je i letos očekáváno zhruba 70 historických vozidel z let 1920 až 1980, které se před polednem sjedou na náměstí v Hodkovicích nad Mohelkou. Start prvního vozidla je naplánován na třináctou hodinu. Letošním startérem přitom nebude nikdo jiný než bývalý úspěšný motocyklový závodník padesátých a šedesátých let Josef Vejvoda.

„Pro diváky budou tyto jízdy zajímavé především tím, že budou mít možnost spatřit nepřebernou škálu historických vozidel v jízdě třikrát za sebou,“ prozradil Deníku Milan Bumba z občanského sdružení Automuzeum.cz.

Vzhledem k tomu, že s veterány není radno, pro jejich mnohdy vysokou historickou hodnotu, nenahraditelnost a stáří, závodit, pořádá Automuzeum.cz pouze ukázkovou jízdu pravidelnosti. Historické vozy proto projedou trať závodu celkem třikrát libovolně zvolenou rychlostí. Vítěze určí až rozdíl mezi těmito jízdami.

„Ten jezdec, který dosáhne nejmenšího rozdílu mezi jízdami vyhrává. Mohou tak spolu soupeřit jezdci na strojích s různými výkony i roky výroby,“ poznamenal Milan Bumba.

Závěr celé akce i s vyhlášením vítězů bude na pořadu v Automuzeu ve Vratislavicích nad Nisou, kam se všichni účastníci po skončení jízd přesunou.