„Na sklonku loňského léta jsme na stránkách vydavatelství umístili výzvu, na kterou mohl reagovat kdokoliv, kdo by chtěl uspořádat koncert kapel ze Silver Rocket. Výsledkem se stala letošní letní šnůra koncertů, z nichž jeden se odehraje také v Novém Městě,“ potvrdil baskytarista kapely GNU Adam Nenadál.

Na všech koncertech bude k vidění následující sestava kmenových kapel Silver Rocket: OTK, Gnu, Wollongong, Lyssa a Phoenix 2, kterou na některých místech doplní další kapely.

OTK se mohou pyšnit vítězstvím v žánrové kategorii alternativa hudebních cen Anděl za rok 2003 a jejich originální zvuk oceňují fanoušci i kritika. Gnu si zahráli coby předkapela takových veličin jako The Young Gods, Melvins či Rollins Band a na letošní podzim chystají třetí velkou desku.

Wollongong s úspěchem koncertují v západní i východní Evropě a chystají se i do Japonska. Lyssa se svou mohutnou a valivou hudbou patří k tomu nejzajímavějšímu, co nabízí český kytarový underground a Phoenix 2 je nová skupina, složená z muzikantů takových kapel jako Ememvoodoopöká, Balaclava, L´Point a Lakmé.

Silver Rocket Summer Swinger začne během soboty v areálu koupaliště od 20 hodin. Vstupné by mělo být 100 korun.