VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Třicet obrazů z Oblastní galerie se představí vNěmecku

LIBEREC - Významnou událost letošní kulturní sezony v německém Augsburgu představuje výstava obrazů z liberecké Oblastní galerie.

24.7.2007
SDÍLEJ:

SEHEN IST ALLES. takový je název výstavy v Augsburgu, na které je možné zhlédnout i díla z liberecké galerie. Vystaveni jsou například Albert Keller nebo Johannes Sperl a jeho Zimní zahrada na obrázku.Foto: FOTO:Archiv/OGL

Součást liberecké stálé expozice Německé malířství devatenáctého století putovala do Německa po vzájemné dohodě odborných pracovníků české i německé strany.

Ne nadarmo může být Liberec pyšný jak na hodnotná díla, která přes rok vystavuje, tak na fakt, že součást z nich zaujala zahraniční galeristy a představí se tak v tří set tisícovém centru Švábska, které leží na jihozápadě Bavorska.

„ V období dovolených tak lze navštívit v bavorském Augsburgu zajímavou mezinárodní akci, na které zásadním způsobem spolupracuje liberecká Oblastní galerie“, uvedl magistr Jan Červinka, odborný pracovník liberecké galerie.

Oblastní galerie spravuje rozsáhlou a významnou sbírku německého malířství předminulého století.

Za její vznik vděčí liberečtí pracovníci galerie vzdělanému mecenáši s vytříbeným vkusem, Heinrichu Liebigovi, který v době německé vrcholné tvorby devatenáctého století žil a velmi citlivě dokázal krásu německy hovořících děl vnímat, rozeznat a ocenit.

O tom, že významný podnikatel rakouské monarchie má na výstavu v Augsburgu svůj pomyslný podíl svědčí i to, že Liebigův portrét samotnou výstavu uvádí.

Dále je expozice členěna tematicky. V jednotlivých sálech můžeme při kulturní procházce ocenit krásu a přesnost portrétů, potěšit se žánrovou malbou a krajinomalbou.

Bavorský Augsburg je významným kulturním střediskem. Město se stará o sedm muzeí a galerií, které jsou spojeny do jediné instituce.

Výstavu Sehen ist alles, na níž se Liberec podílí, lze navštívit paláci Schaezlerů na augsburské Maxmilienstrasse, v historické části města.¨

Nejen výstava je tedy kulturním zážitkem a pastvou pro české, německé i kterékoliv jiné oči.

Schaezlerpalais je pozdně rokokový palác, který představuje významnou architektonickou památku Augsburgu. Od doby svého vzniku se zachoval v téměř nedotčeném původním stavu.

Před pár lety proběhla v paláci rekonstrukce, která byla podřízena přizpůsobení budovy právě pro galerijní účely. Liberecké obrazy mají proto v německu pro vystavování ideální podmínky.

„Letošní letní výměna liberecké Oblastní galerie s Augsburgem má pro obě města zásadní význam. Jde totiž o počin zcela unikátní. Takto početná kolekce obrazů ze sbírky Oblastní galerie v Liberci se vůbec poprvé souborně představuje ve Spolkové republice Německo“, potvrdil velký význam projektu odborný pracovník Oblastní galerie Jan Červinka.

 

24.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Skupina MIG 21 v čele s Jiřím Macháčkem přijela do jabloneckého Klubu Woko a přivezla turné Svoboda není levná věc.
20

OBRAZEM: Mig přitáhl davy, v klubu nebylo k hnutí

Policie. Ilustrační foto.

Nová kamera zachytila vandaly. Posilnili se alkoholem

Mladí olympionici oblečou kolekci za půl milionu

Liberecký kraj – 94 mladých sportovců bude kraj reprezentovat na dětské zimní olympiádě, která začíná na konci ledna v Pardubickém kraji.

Kauza Říha nekončí. Budou vyslýcháni další svědci

Liberec – Krajský soud v Liberci opět projednával kauzu zmizení a údajného zavraždění tuneláře Martina Říhy.

Naši prvňáci: Už zítra představíme školáky ze ZŠ Barvířská v Liberci

Liberecko – Ve středu 13. prosince přinese Liberecký deník čtenářům další díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Kraj tajně testuje kvalitu autobusů, odhalil 58 prohřešků

Liberecký kraj – Až osm set spojů zkontrolovali v letošním roce kontroloři krajského organizátora dopravy KORID LK.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT