Také letos všechny koncerty odehraje přední český varhanní mistr Jaroslav Tůma, který je známý ve většině evropských států i v řadě zámořských zemí. Pěvecky se na koncertech bude podílet sólista Opery Národního divadla v Praze Luděk Vele společně se svou dcerou Adélou Velovou.

Varhanní maratón představuje výjimečnou kulturní akci, která nemá nejen u nás, ale ani ve světe obdoby. Bude to zároveň pokus o světový rekord v podobě devíti koncertů na devíti různých varhanách v devíti místech třech zemí provedených v jednom dni a jediným varhaníkem.

Maraton odstartuje v sobotu 4. sprna v půl desáté v Bílém Kostele. Následují koncerty v Chrastavě v 10:40, Kryštofově Údolí v pravé poledne a v Hrádku nad Nisou ve 13:20.

Poté se již koncerty přesunou za hranice, tedy do Polska a Německa. Polský Porajów uvidí vystoupení varhaníka v 16 hodin, v Německu pak Jonsdorf v 17:25, Seifhennersdorf v 18:40 a Žitava ve 20 hodin. Závěrečný koncert se uskuteční v zámecké kapli na Grabštejně od 21:15 hodin.

Jednotlivé koncerty potrvají 45 minut a představí se na nich díla z domácího i světového repertoáru. Součástí bude improvizace, při níž varhanní mistr využije zvláštností konkrétního nástroje.