Páteční večer skutečně neodstartoval víkendové Oslavy příliš šťastně. I přes velké snažení, vždy příjemné a usměvavé moderátorky večera Marcely Augustové, stejně jako přes velký profesionální výkon Lenky Dusilové, se k vysílači příliš mnoho zvědavců a milovníků hudby nevyšplhalo.

Koncert však nebyl o nic méně kvalitní, než kdyby se býval odehrál ve vyprodané sportovní hale. Lenka Dusilová své příznivce nezklamala.

Na pódium přišla ladným krokem a prodrala se na něj mezi diváky, žádné VIP postranní vchody. Lenka Dusilová ukázala, že je jednou z návštěvnic Ještědu, která navíc ještě zazpívá.

První tóny z pódia obecenstvo nadšeně uvítalo. V pořadí s číslem jedna zazněla písnička Vlčí oči. A v tu chvíli možná větrné počasí k lepší atmosféře naopak přispělo.

„Unesou někdy i vás, unesou…“ zpíval tolik příjemný hlas Lenky Dusilové a silný vichr si pohrával s vlasy všech, kteří se na open air vydali.

Koncert se poslouchal velmi příjemně a i ti, kteří nepatří mezi skalní fanoušky subtilní tmavovlásky, si muziku naplno vychutnali.

Sobotní ráno už skýtalo mnohem lepší podmínky pro vyžití na Ještědu. V poledních hodinách až přehnaně teplé počasí umožnilo zrealizovat všechny plánované akce.

Dopoledne patřilo dětem i hravým dospělým, kteří přišli na Ješted se svým drakem. Odpoledne uvolnili vzdušní piráti prostor módní přehlídce. K vrcholům na vrcholu pak patřilo večerní promítání ještědského filmu Grandhotel.