Od září letošního roku plánujete rozšíření Severáčku. Kdo kvám přibude?

Severáčkovská rodina se rozroste o další přípravné oddělení, které budou tvořit děti zmateřských škol.
Snad se nám podaří zapojit do společného zpívání i jejich rodiče, jak je naším záměrem. Každopádně se na práci snejmenšími dětmi moc těším, bude to zajímavé zpestření.

S chodem Severáčku je úzce spjata otázka, která se naprosto nabízí. Přežil by dětský sbor jako je Severáček bez sponzorů a partnerů? Je financování podobných aktivit vČR podle vás dostatečné?

Severáček má velmi kvalitní zázemí pro svou práci vliberecké ZUŠce. Přesto však, abychom mohli uskutečňovat naše projekty, musíme shánět další finanční zdroje.

Je to obecně velmi těžké, protože se stále ještě u nás hledí na kulturu jako na něco navíc, co si nemůže dovolit každý. My máme radost, že se nám podařilo najít jako generálního partnera společnost Syner, která nám velmi pomáhá.
Severáček má spoustu stálých fanoušků, především je tedy jistě bude zajímat, zda vydáte do konce roku ještě nějaké CD?

Ano, plánuji vydání dvou CD. První bude věnováno mému manželovi, také sbormistrovi, který vloni po mimořádně úspěšném koncertu vřeckých Athénách náhle zemřel. Bude to záznam ztohoto koncertu. Další CD natočíme na podzim, bude to druhá řada mimořádně úspěšného vánočního CD „Vánoce se Severáčkem“. Všechny koledy opět upravil Milan Uherek.

Připravujete na léto nějaký koncert vLiberci?

Ačkoli přes léto koncertujeme výjimečně, připravili jsme pro naše příznivce dva tradiční koncerty vokolí Liberce. 5. července se uskutečnil koncert vkostele ve vesničce Všeni, bráně Českého ráje. A tuto sobotu 14.července je koncert na závěr našeho letního soustředění vkostelíčku vLetařovicích. Zde se mimo jiné představí i nová generace dětí, které vstupují do koncertního sboru.