Hrát se bude v kavárně Ateliér, Experimentálním studiu, Krátkém a úderném divadle, Casta Clubu, hospodě Tatáž Pakáž či U Zlatého beránka a bohatý program představí zahraniční i regionální formace. Právě na ně totiž chtějí klást organizátoři festivalu letos i v budoucnu největší důraz.

„Festival by měl být především pro ně. Aby společně se svými příznivci opravdu proměnily Liberec v město hudby,“ řekla Deníku Štěpa Kašparová z kulturní agentury Štěk, která má festival na starosti.

Novinkou festivalu tak bude Open air v areálu Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické, kde se od půl třetí odpoledne představí především mladá krev liberecké hudební scény.

Ani letos nebude naopak chybět otevřená scéna na Benešově náměstí a hudební průvod, který v půl druhé odpoledne Svátky hudby zahájí.

Lahůdkou festivalu by se mělo stát vystoupení talentované písničkářky Jany Vébrové.

Koncert začne ve dvaadvacet hodin v prostorách kavárny Ateliér a písničkářka v jeho rámci představí svou novou desku nazvanou Kykyrý.

Netradiční hudební zažitky však slibují i další místa festivalu. Krátké a úderné divadlo se stane od dvaceti hodin lehkou kořistí africké kapely Donny Elwood, kterou do Liberce pozvalo sdružení Alliance Francaise, Stamina se ponoří do tvorby nejlepší české alternativní kapely za rok 2003, jenž si říká OTK a v Experimentálním studiu bude řádit Rudovous.

Zakončení celého festivalu pak obstará program v Casta Clubu. Kolem jedenácté hodiny zde vystoupí polští blackmetalový hosté Rebelium. Po půlnoci pak atmosféru v klubu svým nadhledem uvolní asijský punk v podání domácích Rick – sha. Ti také Svátek hudby zakončí.

Pernamentka na všechny večerní koncerty Svátku hudby bude stát 60 korun. Předprodej bude zahájen ve čtrnáct hodin na otevřené scéně na Benešově náměstí v Liberci. Vstupenky bude možné zakoupit také na dalších místech konání festivalu.