Do této kategorie bude spadat především snímek Zdeňka Chaloupky s názvem Šaldova jáma.

Čerstvý vítěz prvního ročníku festivalu filmové tvorby Svěžíma očima v oboru publicistiky na něm pohlíží na problematiku mezi lidmi oblíbeného „jezírka“ v samotném centru města.

„Láká mě objevování nových věcí a souvislostí. Právě to mi televizní žurnalistika umožňuje,“ řekl Deníku Zdeněk Chaloupka, jinak člen Dětské televize Liberec.

Jedním z nejzkušenějších tvůrců bude na filmové scéně festivalu Martin Müller, který se již pravidelně učastní různých open airů se svými snímky Dva světy a Chata.

V rámci filmové scény však tentokrát ukáže divákům své poslední dílo, nazvané Kroky vpřed. Film je kombinací hraného filmu a skutečnosti, která se odehrává každý den na našich silnicích.

„Čtyřminutový snímek je příběhem chlapce, který se snaží dostat po těžké nehodě zpět do života.

„S filmem nám hodně pomohla Základní škola v Hodkovicích nad Mohelkou. Propůjčila nám totiž své prostory a uvolnila několik žáků z vyučování, aby si v tomto krátkém filmu zahráli,“ dodal Martin Müller.

Program filmové scény festivalu Svátek hudby bude zahájen na Střední průmyslové škole strojní a elektrotechnické v Liberci ve čtvrtek 21. června v půl třetí odpoledne.